W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej CEO ,,PoczytajMY”?

W ramach projektu uczniowie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych.

Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą!

Uczennice naszej szkoły w ramach Koła Czytam Wiem Rozumiem zaangażowały się w tę akcję. Zajęcia z książką odbywają się w Przedszkolu Niepublicznym SRM oraz w naszej szkole.

W listopadzie realizowaliśmy temat „ W krainie baśni”. Podczas wizyty u przedszkolaków i dzieciom z kl. I c dziewczynki: Karolina Ł., Ewa Ś., Karolina R., Angelika O., Ania R., Alicja Sz., Dominika R., Tosia Ś. Marysia Ć., Sandra J. czytały bajki „Czerwony Kapturek”, „Śpiącą królewna” oraz „Czerwony kapturek”. Maluszki rozwiązywały zagadki oraz bawiły się wspólnie w zabawy inspirowane lekturą. Na koniec wszyscy pokolorowali przygotowane kolorowanki.

Opiekun koła Izabela Pietrzak