W naszej szkole odbywa się Dzień Języka Angielskiego, podczas którego jest wiele konkursów i imprez:

- Wystawa  projektów dotyczących Wielkiej Brytanii;

- Przegląd Piosenki Anglojęzycznej;

- Tongue Twisters- łamańce językowe.

Głównym założeniem tego wydarzenia jest promocja języka angielskiego, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobra zabawa.

Tego dnia uczniowie całej szkoły będą mieli szansę obejrzeć wystawę pięknych projektów dotyczących Wielkiej Brytanii. Uczniowie klas IV-VI będą mieli za zadanie przygotować wcześniej w domu ciekawe plakaty o dowolnej tematyce (święta, znane miejsca, miasta, muzea, sport, itp.) Prace mogą zostać wykonane dowolną techniką, jednak ważne jest umieszczenie na nich kolorowych zdjęć, pocztówek czy własnoręcznie wykonanych rysunków. Uczniowie oprócz oglądania i podziwiania prac będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś więcej o krajach anglojęzycznych.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć także udział w „Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej”. Chętne osoby zaprezentują swoje ulubione piosenki. Występując będą musiały wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także zaprezentować swoje zdolności wokalne.” Przegląd Piosenki Anglojęzycznej” będzie również eliminacjami do dzielnicowego konkursu „Microphone star”.

Każda z klas będzie miała za zadanie zaprezentowanie tradycyjnych strojów, symboli i barw narodowych poszczególnych krajów, gdzie językiem urzędowym jest język angielski. Uczniowie mogą również ubrać się w barwy narodowe danego kraju.

Uczniowie klas IV-VI będą mogli wziąć udział w konkursie „Tongue Twisters”, który  będzie polegać na poprawnym i płynnym przeczytaniu wylosowanego przez siebie łamańca. Oceniane będą:

- poprawność językowa,

- intonacja,

- tempo.

Mamy nadzieję, że Dzień Języka Angielskiego będzie cieszył się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.

Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole