Jednym z elementów programu profilaktyki jest bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły. W wyniku starań dyrektora szkoły dnia 11.06.2015 odbyła się w naszej szkole akcja pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego przy współudziale przedstawicieli Komendy Rejonowej Policji oraz Stacji Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego ”Meditrans”.

W szkole zostały przeprowadzone praktyczne zajęcia z zakresu umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także popularyzacji zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. W ciekawej formie przypomniano dzieciom zasady jakich należy przestrzegać między innymi w spotkaniach z nieznajomym, czy w kontaktach ze zwierzętami. Dzieci miały także możliwość poćwiczyć jazdę samochodem na specjalnie przygotowanym symulatorze. Zajęcia organizowane były dla klas IV-VI.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali bezpłatnie ”zestawy młodego rowerzysty”. W skład pakietu wchodził między innymi kask rowerowy i oświetlenie roweru. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i zapewne zasady bezpieczeństwa i umiejętności o których mówiono na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Radość  z otrzymanych prezentów była ogromna.

Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla Samorządu Województwa Mazowieckiego, policji i firmy „Meditrans” za wspaniale przeprowadzone zajęcia.

Szkolenie z pierwszej pomocy spotkało się z wielkim zainteresowaniem uczniów.

Opracowała: Anna Pisowocka