Szanowni Państwo Rodzice

Koszt jednego obiadu wynosi - 8 zł

Odpłatność za obiady dokonujemy na konto bankowe:

82 1030 1508 0000 0005 5017 4057

Prosimy o zgłaszanie nieobecności dziecka na obiedzie najpóźniej w dniu nieobecności do godz. 900.
Po tej godzinie nie będą uwzględniane odpisy z odpłatności za obiady.

 

CZERWIEC 2021

Poniedziałek 31.05.2021 r.
Zupa zacierkowa (żeberka, pałki z kurczaka, ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, natka pietruszki, koper, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, barszcz biały, śmietana 18% (z mleka), makaron zacierki - mąka pszenna)
Potrawka z kurczaka ananasem i  przyprawą curry (mięso z kurczaka – filet, włoszczyzna, cebula, mąka pszenna, przyprawa curry, sosy słodko-kwaśne z ananasem, ziele angielskie, liść laurowy, sól, pieprz, przyprawa do mięsa)
Ryż basmati i ryż brązowy długoziarnisty
Sałatka warzywna (sałata rukola, sałata roszponka, szpinak, sałata lodowa, pomidory koktajlowe, papryka czerwona, papryka żółta, rzodkiewka, kiełki rzodkiewki, kiełki buraka, olej z pestek winogron, prażone pestki słonecznika i dyni, czosnek, bazylia)
Kompot truskawkowy, owoc szt. 1 (jabłko)
A - 1, 9, 7, 8, 10, 11

Wtorek 01.06.2021 r.
Zupa botwinka z koperkiem (buraki czerwone, botwina, marchew, pietruszka –korzeń, cebula, seler-korzeń, kurczak, indyk, żeberka, śmietana (z mleka), natka pietruszki, koper, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, cebula, ziemniaki)
Filet z indyka pieczony w ziołach (filet z indyka, sól, pieprz, czosnek, papryka słodka, estragon, majeranek, tymianek, mąka pszenna, olej rzepakowy rafinowany, przyprawa do mięsa)
Kluski śląskie
Surówka owocowo-warzywna z sosem jogurtowym (sałata rzymska, kukurydza, brzoskwinia, jogurt naturalny (z mleka), pieprz, sól, cukier, ser mozzarella)
Kompot wiśniowy
Woda z miętą i cytryną, miodem
A – 1, 3, 7, 9, 4, 10, 11

Środa 02.06.2021 r.
Rosół z makaronem (kurczak, porcje rosołowe z kury, indyk, szponder, makaron (pszenny), marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, sól, natka pietruszki, cebula, koper, czosnek)
Kotlet z kurczaka z pieca (mięso filet z kurczaka, bułka tarta, jaja, sól, mąka pszenna, bułka tarta, olej rzepakowy rafinowany)
Ziemniaki z koperkiem
Surówka z marchewki i jabłka z chrzanem (marchew, jabłka, sok z cytryny, chrzan, śmietana, cukier, sól)
Kompot truskawkowy
A – 1, 9, 7, 8, 10, 11

Czwartek 03.06.2021 r.
ŚWIĘTO - BOŻE CIAŁO

Piątek 04.06.2021 r.
Dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

Poniedziałek 07.06.2021 r.
Zupa kapuśniak (pałki z kurczaka, indyk, żeberka, ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, natka pietruszki, czosnek, cebula, masło, kapusta biała)
Gulasz węgierski (mięso szynka wieprzowa włoszczyzna, seler-korzeń, liść laurowy, sól, pieprz, czosnek, olej rzepakowy rafinowany, cebula, papryka czerwona i żółta, ziele angielskie, papryka słodka, natka pietruszki, estragon, majeranek, tymianek, mąka pszenna, przyprawa do mięsa)
Kasza bulgur
Surówka meksykańska (ogórki kiszone, cebula cukrowa, cebula czerwona, papryka czerwona, papryka żółta, kukurydza, cukier, sól, pieprz, olej rzepakowy rafinowany)
Kompot owocowy
A – 1, 9, 7, 8, 11

Wtorek 08.06.2021 r.
Zupa ogórkowa (ogórki kiszone, kurczak, żeberka, indyk, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, ziemniaki, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, sól, natka pietruszki, cebula, koper, śmietana (z mleka))
Pulpety z mięsa mieszanego w sosie koperkowym (mięso drobiowe, mięso wieprzowe-karkówka, cebula, jaja, koper, ziele angielskie, sól, pieprz, bułka kajzerka)
Ziemniaki z koperkiem
Surówka z czerwonej kapusty (kapusta czerwona, cebula cukrowa, cebula czerwona, jabłka, natka pietruszki, sok z cytryny, sól, pieprz, olej rzepakowy rafinowany)
Napój miodowo – cytrynowy
A – 1, 3, 7, 8, 9, 10, 11

Środa 09.06.2021 r.
Zupa pieczarkowa (pieczarki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, kurczak, indyk, żeberka, natka pietruszki, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, cebula, ziemniaki, śmietana 18% (z mleka))
Udko z kurczaka pieczone, ziemniaki z koperkiem (udko z kurczaka, sól, pieprz, papryka słodka, majeranek, olej rzepakowy rafinowany, czosnek)
Sałata z sosem jogurtowym (sałata masłowa, sok z cytryny, szczypiorek, jogurt naturalny (z mleka), pieprz, sól)
Kompot owocowy
A – 1, 3, 4, 7, 9, 10, 11

Czwartek 10.06.2021 r.
Zupa warzywna żółta (kurczak, żeberka, indyk, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, kukurydza, dynia, kalafior, natka pietruszki, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, ziemniaki, koper, masło (z mleka), śmietana 18% (z mleka))
Dorsz (polędwica) pieczony w sosie koperkowym (ryba dorsz-polędwica, pieprz cytrynowy, sól, pieprz ziołowy, koper, masło (z mleka), śmietana 18% (z mleka), mąka pszenna, koper, czosnek)
Ziemniaki z koperkiem
Surówka z kapusty pekińskiej (kapusta pekińska, marchewka, jabłko, cebula cukrowa, cebula czerwona, natka pietruszki, olej rzepakowy rafinowany, sól, sok z cytryny, pieprz, kukurydza, papryka czerwona)
Kompot wiśniowy
A – 1, 3, 7, 9, 6, 8, 10, 11

Piątek 11.06.2021 r.
Zupa szczawiowa z jajkiem (szczaw, masło (z mleka), ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, śmietana 18% (z mleka), pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, sól, natka pietruszki, jaja)
Kluski z truskawkami i serem białym (makaron pszenny, jajeczny (mąka pszenna, mąka pełnoziarnista, jaja), truskawki, cukier, ser biały półtłusty (z mleka), śmietana 18% (z mleka))
Kompot owocowy, owoc szt. 1 (jabłko)  
A – 1, 3, 7, 9, 10

Poniedziałek 14.06.2021 r.
Zupa koperkowa z ryżem (kurczak, żeberka, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, ziemniaki, koper, masło (z mleka))
Schab karkowy duszony z warzywami (schab karkowy, olej rzepakowy rafinowany, mąka pszenna, sól, czosnek, majeranek, pieprz, papryka słodka, przyprawa do mięsa wieprzowego, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń)
Ziemniaki
Kapusta młoda zasmażana (kapusta młoda, koper, olej rzepakowy rafinowany, cebula)
Kompot owocowy, owoc szt. 1 - jabłko
A – 1, 9, 7, 8, 10, 11

Wtorek 15.06.2021 r.
Zupa kalafiorowa (kurczak, żeberka, marchew, pietruszka–korzeń, cebula włoszczyzna, seler-korzeń, natka pietruszki, koper, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, por, lubczyk, kalafior, ziemniaki)
Spaghetti z mięsem i serem żółtym (makaron (pszenny), mięso wieprzowe, koncentrat pomidorowy, cebula, olej rzepakowy rafinowany, cebula, papryka słodka, włoszczyzna suszona w tym seler-korzeń, mąka (pszenna), czosnek, bazylia, tymianek, oregano, papryka słodka, sól, pieprz, ser żółty (z mleka)
Mix sałat z sosem vinegret (sałata lodowa, sałata roszponka, sałata rzymska, pomidory koktajlowe, sos vinegret)
Kompot owocowy 
A – 1, 9, 7, 8, 10, 11

Środa 16.06.2021 r.
Krupnik z natką pietruszki (kasza jęczmienna, kurczak, żeberka, indyk, śmietana 18% (z mleka), marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, sól, natka pietruszki, cebula, ziemniaki)
Kotlet z kurczaka z pieca (mięso filet z kurczaka, bułka tarta, jaja, sól, mąka pszenna, bułka tarta, olej rzepakowy rafinowany)
Surówka szopska (pomidory, ogórki kiszone, cebula czerwona, cebula cukrowa, ser feta, oliwa z oliwek, papryka czerwona, sól, pieprz)
Ziemniaki z koperkiem 
Napój miodowo – cytrynowy 
A – 1, 3, 7, 8, 9, 10, 11

Czwartek 17.06.2021 r.
Barszcz czerwony (buraki czerwone, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, kurczak, indyk, żeberka, natka pietruszki, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, cebula, ziemniaki, koper, śmietana 18% (z mleka), masło (z mleka))
Gulasz z indyka z marchewką (mięso z indyka, olej rzepakowy rafinowany, marchewka, czosnek, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz, masło (z mleka), natka pietruszki)
Kasza bulgur
Mizeria z sosem jogurtowym (ogórki, sok z cytryny, szczypiorek, rzodkiewka, jogurt naturalny (z mleka), pieprz, sól)
Kompot owocowy  
A - 1, 3, 7, 9, 10, 11

Piątek 18.06.2021 r.
Zupa z soczewicy (soczewica, masło (z mleka), ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, śmietana 18% (z mleka), pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, sól, natka pietruszki, czosnek, sok pomidorowy, bazylia)
Pierogi z serem białym w polewie truskawkowej (ser biały półtłusty (z mleka), mąka pszenna, olej rzepakowy rafinowany, cukier, zapach wanilinowy, sól, truskawki mrożone, śmietana (z mleka)
Woda z miętą, cytryną, miodem,  
A – 1, 3, 4, 7, 9, 10, 11

Poniedziałek 21.06.2021 r.
Zupa jarzynowa z dynią (ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, żeberka, kurczak, indyk, dynia, zupa jarzynowa (marchew, kalafior, fasolka szparagowa, por, brukselka, kalarepa, cebula, natka pietruszki, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, ziemniaki, śmietana 18% (z mleka))
Makaron tagliatelle z kurczakiem (makaron taglitelle (pszenny, jajeczny), śmietana 30% (z mleka), filet z kurczaka, brokuły, cebula, oregano, olej rzepakowy rafinowany, sól, pieprz, czosnek, gałka muszkatołowa)     
Mix sałat z sosem vinegret (sałata lodowa, sałata roszponka, sałata rzymska, pomidory koktajlowe, sos vinegret, olej rzepakowy rafinowany, ser feta (z mleka))
Herbata pomarańczowa
A – 1, 3, 7, 9, 10, 11

Wtorek 22.06.2021 r.
Żurek z białą kiełbasą 
(porcje rosołowe z gęsi, pałki z kurczaka, ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, natka pietruszki, koper, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, żurek, biała kiełbasa, śmietana (z mleka), mąka pszenna)
Leczo z indykiem (filet z indyka, pomidory, cebula, dynia, cukinia, fasola szparagowa, olej rzepakowy rafinowany, sól, pieprz, czosnek, liść laurowy, ziele angielskie)
Ryż basmati i ryż brązowy długoziarnisty
Sałata z sosem jogurtowym (sałata lodowa, sok z cytryny, szczypiorek, jogurt naturalny (z mleka), pieprz, sól)
Kompot truskawkowy
A – 1, 9, 7, 8, 10, 11

Środa 23.06.2021 r.
Zupa zacierkowa
(żeberka, pałki z kurczaka, ziemniaki, marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, natka pietruszki, koper, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, barszcz biały, śmietana 18% (z mleka), makaron zacierki - mąka pszenna)
Pierogi z mięsem okraszone cebulą w oleju (mąka pszenna, mięso wieprzowe, mięso wołowe, sól, pieprz, papryka słodka, włoszczyzna, olej rzepakowy rafinowany)
Surówka z marchewki z jabłkiem (marchewka, jabłko, sól, chrzan, jogurt naturalny (z mleka), sok z cytryny)
Woda z miętą, cytryną, miodem
A – 1, 3, 4, 7, 9, 10, 11
 
Czwartek 24.06.2021 r.
Zupa pomidorowa 
(Pomidory świeże, pomidory z puszki kurczak, żeberka, śmietana 18% (z mleka), marchew, pietruszka–korzeń, cebula, seler-korzeń, pieprz,  liść laurowy, ziele angielskie, sól, natka pietruszki, cebula, mąka pszenna, czosnek, bazylia świeża)
Kotlet mielony z pieca (mięso wieprzowe - schab karkowy, jaja, olej rzepakowy rafinowany, bułka kajzerka, cebula, pieprz, sól)
Ziemniaki z koperkiem 
Mizeria z sosem jogurtowym (ogórki, sok z cytryny, szczypiorek, rzodkiewka, jogurt naturalny (z mleka), pieprz, sól)
Napój miodowo – cytrynowy 
A – 1, 3, 7, 8, 9, 10, 11

A – POTENCJALNE ALERGENY

 1.  Gluten
 2.  Skorupiaki
 3.  Jaja
 4.  Ryby
 5.  Orzeszki ziemne
 6.  Soja
 7.  Mleko
 8.  Orzechy
 9.  Seler
 10. Gorczyca
 11.  Sezam
 12. Dwutlenek siarki i siarczany
 13. Łubin
 14. Mięczaki

 

Alergeny zostały wyróżnione w jadłospisie.

Jadłospis może nieznacznie ulegać modyfikacjom w związku z nieterminową dostawą towarów.

Sporządziła: Bożena Zalewska