Na jednych z ostatnich zajęć uczniowie kl. 6a oraz 6b wykonali projekt na swoje ulubione przepisy kulinarne. Przygotowali oni plakaty w jęz. angielskim, na których przedstawili potrzebne składniki oraz szczegółową instrukcję przygotowania swojego przysmaku. Na tym się jednak nie skończyło! Większość uczestników przygotowała swoje wypieki do degustacji. Co więcej, uczniowie poszerzyli swój zasób leksykalny o różnego rodzaju sprzęty kuchenne, które były im konieczne do przygotowania swoich popisowych ciast, ciasteczek i innych słodkich przekąsek. Pomysłodawca projektu, nauczyciel jęz. angielskiego również przygotował swój przepis oraz przyniósł ciasto do degustacji. Wśród wszystkich uczniów biorących udział w wydarzeniu wylosowano czapkę kulinarną, której szczęśliwym posiadaczem została Marysia Chodkowska z kl. 6b, uzyskując miano Masterchefa. Wśród gości delektujących się domowymi przysmakami była pani Wicedyrektor oraz pracownicy sekretariatu szkolnego.

Uczniowie mieli prawdziwą frajdę próbując swoich autorskich dań, wymieniając się spostrzeżeniami oraz podpytując o wskazówki kulinarne.

Takie projekty jak ten nie tylko pozwalają wyjść poza ramy podręcznika, rozwijać w uczniach pasję do nauki jęz. angielskiego, ale też stanowią świetną okazję do prezentowania innych swoich talentów!

Piotr Dobosz