Dzieci pracowały w czterech zespołach zadaniowych w pokojach zagadek realizując temat: „Halo, będzie rozmowa”. Zaczęliśmy od odgadnięcia znaczenia klucza i kodu do otworzenia pudełka z dyplomami. Potem uczniowie znajdowali wszystkie zamknięte pudełka i sprawdzali ile zadań należy rozwiązać.  Następnie każda grupa układała z puzzli od najwcześniej wybudowanego budynku. Po ułożeniu puzzli grupy układały kod. Drugie zadanie polegało na układaniu gołębia z puzzli. Po podświetleniu latarką pojawiały się literki, które utworzyły hasło.  Dzieci poznały też praktycznie zawód telefonistki w dawnych czasach. Jedno dziecko odbierało telefon w centrali, a dwoje dzieci dzwoniło do siebie. Dzięki takim działaniom każdy przeniósł się w dawne czasy i wyobraził sobie jak wyglądało codzienne życie bez komórek i innych wynalazków.  Dzieci poznały też historię Polski i Warszawy. Między I a II wojną światową powstał drugi budynek „Pasty”. W pewnej chwili wydarzyło się coś, co zahamowało rozwój miasta.  W czasie wojny i Powstania Warszawskiego była walka o ten budynek, bo był najwyższy i były w nim telefony. Na szczycie budynku jest znak Polski walczącej. Dzieci pisały znak Polski walczącej oraz przymierzały prawdziwe hełmy.  Każde dziecko poprzez umiejętność współpracy w grupach bawiło się w odbudowę miasta.  Było dwóch budowniczych i każdy podawał z ręki do ręki kolejnej osobie cegły. Uczyło to każdego współodpowiedzialności.

Na zakończenie zajęć dzieci wykazały się w quizie bogactwem wiedzy zdobytej na zajęciach. Prowadząca była z nich dumna i wręczyła wszystkim uczestnikom materiałowe torby z etykietą „Duch” oraz dyplomy dla dzieci i klasy. 

Opracowała wychowawczyni klasy II B: Halina Olesiejuk

Fotografował Nauczyciel wspomagający: Agnieszka Milewska