Odbyła się wycieczka trzech klas: 1 pu, 4 a, 4 pu, na warsztaty przyrodniczo-integracyjne do Folwarku Bródno. Uczniowie dowiedzieli się skąd wzięły się budynki na Folwarku i kiedy powstały. Mieli okazję ulepić zwierzątko z gliny. Wspaniałe na integrację i rozgrzanie okazały się zabawy w berka lusterko, mecz kolorowymi piłeczkami, przeciąganie liny, przechodzenie po slackline.

Oczywiście, przyszedł czas na karmienie zwierząt: osiołków, owieczek, kóz, a także kur.

Uczniowie dowiedzieli się informacji, np. jak nazywa się stopa owcy, co jest najzdrowsze dla królika do jedzenia, jakie barwy ma indor, poznali także odgłosy wydawane przez koguta, osła, owce, indyka. W oczekiwaniu na pieczone kiełbaski i gorącą herbatę, uczniowie bawili się na placu zabaw i grali w piłkę.

Dziękuję za pomoc wychowawcy klasy 4a i klasy 4 pu oraz p. Irynie.

Dziękujemy kadrze ze Stowarzyszenia Zielone Ścieżki Rozwoju.

K. Jurys