We wrześniu 2022 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą została Hanna Kozieł z kl. 8c, zastępcą – Przemysław Malinowski z kl. 8c, a sekretarzem – Karolina Ceranka z kl. 8b. Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w tym roku są: p. Iwona Sklepińska, p. Judyta Szadkowska oraz p. Michał Dębski.

We współpracy z opiekunami opracowany został plan działań Samorządu w naszej szkole, wykaz organizowanych imprez i uroczystości.

W listopadzie, podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej, dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego, zorganizowano w naszej szkole Szkolną Strefę Kibica, do której mogli przyjść uczniowie, rodzice, opiekunowie i w gorącej atmosferze wspierać polską reprezentację. Dzięki tym wydarzeniom uczniowie i ich rodzice mogli spędzić wspólnie czas, dobrze się bawiąc i integrując ze sobą zgodnie z hasłem „Łączy nas piłka!”.

W listopadzie Samorząd Uczniowski dołączył do akcji „Szlachetna Paczka”. Uczniowie najpierw wybrali rodzinę, dla której musieli przygotować prezenty. Aby uzbierać pieniążki na ten cel, zorganizowali kiermasz ciast i ciasteczek. Udało się uzbierać sporą kwotę i zakupić wszystkie niezbędne rzeczy dla wybranej rodziny. Oprócz pieniędzy udało się uzbierać także mnóstwo produktów, przyniesionych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Do akcji dołączyli także uczniowie poszczególnych klas, którzy zakupili wymarzone prezenty dla rodziny. Akcja zakończyła się dużym sukcesem – przygotowano aż 50 paczek.

W związku z obchodami 21 listopada Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka na zaproszenia przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Mirosława Kątna – psycholożka, terapeutka, działaczka społeczna, założycielka Komitetu Ochrony Praw Dziecka. W trakcie spotkania z uczniami klas 7. i 8. Opowiedziała w bardzo pięknych i mądrych słowach o prawach zarówno dzieci, jak i rodziców, opiekunów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że słowa te na długo pozostaną w głowach i sercach naszych uczniów.

Z okazji andrzejek przedstawiciele SU zorganizowali podczas przerw różne zabawy, wróżby, w których chętnie uczestniczyli wszyscy uczniowie.

10 grudnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, w naszej szkole odbyło się największe wydarzenie Amnesty International poświęcone prawom człowieka – Maraton Pisania Listów pod hasłem „Napisz list! Zmień życie”. Wśród piszących listy nie zabrakło przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka oraz Białołęckiej Rady Seniorów. Chęć niesienia pomocy więzionym i prześladowanym za to, że odważyli się przeciwstawić niesprawiedliwości, zasługuje na słowa najwyższego uznania.

27 stycznia 2023 r. Samorząd Uczniowski zagrał razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tego dnia w naszej szkole odbył się kiermasz ciast i ciasteczek, z którego dochód zasilił puszkę WOŚP. Uzbieraliśmy magiczną kwotę 2162,75 zł. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie uczniom i ich rodzicom/opiekunom. Kolejny raz pokazaliście, że macie wielkie serca i zawsze można na Was liczyć.