9 OBRAZÓW DLA DZIEWIĘCIOLATKA

PIERWSZE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ W KLASACH TRZECICH

Uczniowie klas trzecich biorą udział w warsztatach pt. „9 obrazów dla dziewięciolatka” .

Dnia 3 lutego odbyły się takie zajęcia w naszej szkole. Tematyką zajęć były autoportrety. Uczniowie omawiali sposoby autoprezentacji na przykładzie „Autoportret” Anny Bilińskiej Bohdanowicz oraz „Autoportret z paletą” Mieczysława Szczuki.

Celem zajęć było patrzenie na dzieło sztuki w sposób pozyskiwania istotnych, cennych informacji o danym autorze m.in. wygląd, zainteresowania, charakter.

Uczniowie mieli okazję do stworzenia własnego autoportretu – wykonania go według instrukcji. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie ze sztuką. Na zakończenie zajęć każda klasa otrzymała pamiątkowe autoportrety, które były omawiane podczas zajęć.

W imieniu klas trzecich

Izabela Radziszewska