Dnia 11 stycznia uczniowie klasy 3a, 2b oraz 0b wybrali się do Teatru Ekologicznego Bohema House na przedstawienie teatralne pt. „Calineczka – magia tkwi w naturze”. Wycieczka do teatru była nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców za wygraną w konkursie plastyczno - wokalnym z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Przedstawienie, w którym wzięli udział uczniowie, to interpretacja znanej baśni, której główna bohaterka mierzy się ze zmianami klimatu oraz zanieczyszczeniem odpadami. To historia dziewczynki małej ciałem, ale wielkiej duchem, dla której ważne są kwestie ochrony środowiska, zmiany klimatu i recyklingu. Tanecznym krokiem bohaterzy uczą widzów zasad segregacji odpadów oraz szacunku do natury.

Teatr Ekologiczny Bohema House, to jedyny taki teatr na świecie. Dla dzieci wizyta w Teatrze Bohema była niezwykłym przeżyciem. Uczniowie mogli zobaczyć przepiękne akrobacje, połączone z tańcem oraz cudownym śpiewem w wykonaniu aktorów. Aktorzy w przepięknych strojach występowali na scenie oraz wśród dzieci.

Dla dzieci było to wspaniałe widowisko teatralne połączone z lekcją o ekologii. Na zakończenie uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za cudowną nagrodę.

Wychowawca klasy 3a

Izabela Radziszewska