W środowe poranki, wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu, cyklicznie już przybywają do oddziałów przedszkolnych, aby poczytać najmłodszym dzieciom bajki.

Tematem czytanek są głównie dzieci oraz zwierzęta i ich przygody. Ostatnio czytaliśmy o dziewczynce, która zrobiła prezent innym ludziom. I do tej dziewczynki uśmiechnął się los, bo dostała prawdziwego konia – wspomina jedna z wolontariuszek.

Starsze koleżanki z radością przychodzą poczytać najmłodszym. Dzieci z zainteresowaniem słuchają czytanych książek. Spotkania odbywają się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.