W czwartek 22.09.2022 uczniowie z klas Ia, Ib, Ic, 3a, 3b oraz 3c wybrały się na wycieczkę do Białołęckiego Ośrodka Kultury na film animowany pt. „Urwis”. Urwis to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak. Wielka przygoda, która czeka Urwisa, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

Celem wycieczki było:

– zintegrowanie dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,

– kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej,

– kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz środkach transportu,

– poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w najbliższej okolicy (Ośrodek Kultury).

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.