Jak co roku, 15 września podjęliśmy działania, które pomagają dzieciom odkryć i zaprezentować swoje talenty. Za sprawą opowiastki autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” (Kropka) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - mający pobudzać kreatywność młodych ludzi oraz zachęcać ich do tworzenia.

Motywem przewodnim tego dnia była oczywiście KROPKA. Dzieci w kropki wesoło zdobiły naszą szkołę swoją kolorową odzieżą. W każdej klasie wychowawcy zainicjowali kropkowe lekcje. Na szkolnych korytarzach podczas przerw nie zabrakło kropek. Była kropkowa zabawa z zakodowaniem imion alfabetem Braille'a. Na dzieci czekała również wesoła i kolorowa kropkowa fotobudka.