Zaczynamy na sportowo-rowerowo

W piątek, 2.09.2022 r. dla uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych odbędą się warsztaty rowerowe, doskonalące jazdę na rowerze i przypominające zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zajęcia-warsztaty odbędą się dla trzech grup w następującej kolejności:

- 1 grupa; 2 i 3 lekcja (8:55-10:35); klasy piąte, ok. 40 uczniów;

- 2 grupa; 4 lekcja (10:45-11:30); klasy szóste, ok. 35 uczniów;

- 3 grupa; 5 i 6 lekcja (11:40-13:25); klasy czwarte, ok. 50 uczniów.

Warsztaty praktyczne odbywać się będą na boisku szkolnym.

Prowadzone będą przez trenera stowarzyszenia Idee przez miasto (dawniej Rowerowy Szczecin).

Program obejmuje pracę w grupach, jazdę na rowerze, wykonywanie ćwiczeń zadanych przez trenerów, doskonalących koordynację ruchową, obserwowanie sytuacji na drodze, sygnalizację manewrów, prawidłową interpretację znaków i sygnałów na drodze, zajmowanie prawidłowej pozycji na jezdni.

Uczestnicy i trenerzy poruszają się na własnych rowerach.

• Jeśli uczniowie zgodzą się współdzielić rowery, wówczas wystarczy, aby połowa grupy posiadała rowery ze sobą.
  • Zalecane są kaski rowerowe.
  • W przypadku szkolenia na zamkniętym terenie (boisku szkolnym) uczestnicy nie są zobowiązani do posiadania karty rowerowej.

K. Jurys