POMOC SOCJALNA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą korzystać z następujących form pomocy:

1. STYPENDIUM SZKOLNE I ZASIŁEK SZKOLNY

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego, bądź zasiłku szkolnego na rok szkolny 2023/2024 należy skierować bezpośrednio do OPS m. st. Warszawy właściwego ze względu na miejsce zamieszkania ucznia.

Szczegółowe informacje można uzyskać w OPS Białołęka ul. Marywilska 44 c,

pod nr tel. 22 300 20 40 lub 22 300 20 41 lub na stronie internetowej:

2. DOFINANSOWANIE POSIŁKÓW W STOŁÓWCE SZKOLNEJ PRZEZ OPS

Do OPS zgłaszają się opiekunowie prawni uczniów (w trudnej sytuacji materialnej, ze statusem UKR). Wniosek o przyznanie dofinansowania posiłków w stołówce szkolnej należy skierować do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Od 1 września do 15 września 2023 istnieje możliwość składania wniosków o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2023/2024.

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w OPS Białołęka ul. Marywilska 44C,

pod nr tel.: 22 300 20 40 lub 22 300 20 41.

3. ZWOLNIENIE Z OPŁAT ZA KORZYSTANIE PRZEZ UCZNIA Z POSIŁKÓW W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

Jeżeli wystąpiły przyczyny uniemożliwiające dofinansowanie uczniowi posiłków w stołówce szkolnej przez OPS, rodzice mogą złożyć wniosek w sprawie zwolnienia z opłat za korzystanie przez ucznia z posiłków w stołówce szkolnej.

Po wniosek w sprawie zwolnienia z opłat za korzystanie przez ucznia z posiłków w stołówce szkoły proszę zgłosić się do pedagoga szkolnego, tel. 22 811 29 62.

Wniosek należy i złożyć, wraz z dokumentami, w szkole w terminie jak najszybciej.

Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o wysokości dochodów, a w przypadku, gdy nie jest możliwe uzyskanie takiego zaświadczenia, może to być oświadczenie o wysokości dochodów lub inne dokumenty, a w tym zaświadczenia z instytucji pomocy społecznej lub opinia pedagoga szkolnego, potwierdzające trudną sytuację materialną ucznia lub szczególnie uzasadniony przypadek losowy.

Uczeń szkoły, który wjechał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. i nie był uczniem polskiej szkoły przed tą datą, może zostać zwolniony z całości lub części opłat za korzystanie z posiłku w stołówce.

Na podstawie Zarządzenie Prezydenta m. st. Warszawy Nr 1351/2022 z dnia 16 sierpnia 2022 r.

Wniosek na obiady

K. Jurys