Przybij z nami „Piątkę dla Natury”!

W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla natury” skierowanego do szkół podstawowych w całej Polsce.
    W ramach programu poszczególne klasy edukacji wczesnoszkolnej mogą ubiegać się o atrakcyjne nagrody oraz dofinansowanie szkolnego ekoprojektu. Dzięki akcji uczniowie już dziś, na etapie edukacji wczesnoszkolnej, będą poszerzać swoją wiedzę na temat ekologii, która w przyszłości zaowocuje dobrymi nawykami działającymi na korzyść naszego środowiska, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”.
    W ramach programu wspólnie poznamy najważniejsze zasady dotyczące:
Troski o drzewa,
• Oszczędzania wody,
• Segregowania odpadów,
• Redukcji zużycia plastiku,
• Redukcji źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz gazów cieplarnianych.

Na podstawie opracowanych przez specjalistów scenariuszy, wspólnie przejdziemy przez problemy dotyczące ekologii i poszukamy ich rozwiązań. Na każdej „ekologicznej lekcji” przeprowadzimy różne formy aktywności, np. burze mózgów, doświadczenia i prace własne, a na końcu, podejmiemy ekowyzwanie, dzięki któremu będziemy mogli ubiegać się o  atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy ekowyzwań wyłaniani są poprzez głosowanie publiczności.

Nasza wygrana zależy tylko od nas i od Państwa głosów! Trzymajcie za nas kciuki!

Szkolni koordynatorzy projektu:
Magdalena Brzezińska