W naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne zorganizowane przez radę rodziców EkoCykl.

W wesoły sposób iluzjonista przypomniał wszystkim, w jaki sposób należy postępować z odpadami, jak je segregować.

Do kolejnych sztuczek zapraszani byli uczniowie oraz nauczyciele.

Dzięki tym zajęciom podniesiona została nasza świadomość ekologiczna.

 

K. Jurys

 

W październiku odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH. 

 

Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły:

"Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię

swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole

jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym uczniem,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość

rodzicom i nauczycielom!"

 

30 września dziewczęta z klasy IVA złożyły swoim kolegom życzenia z okazji Dnia Chłopaka. Oprócz tego przygotowały dla nich smaczną niespodziankę - w ramach prezentu zaprosiły ich do pizzerii. Z wielką ochotą wspólnie wybraliśmy smaki i zaplanowaliśmy wyjście na czwartek. Pizza była przepyszna! Miło spędziliśmy czas, a humory wszystkim dopisywały. Najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To było nasze pierwsze klasowe wyjście w tym roku szkolnym i na pewno nie ostatnie!

 

A. Adamczyk

B. Świderska

 

Dnia 17 października klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO w Słomczynie. Na miejscu dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych. Pan Andrzej -  mistrz stolarski  wprowadził słuchaczy w świat obróbki drewna. Pokazał urządzenia do obróbki, zaprezentował stare techniki stolarskie.

4 października klasy IV świętowały IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na lekcjach matematyki odbyły się zajęcia związane z tą jakże ważną i przydatną umiejętnością. Uczniowie pracowali w grupach nad wylosowanymi wcześniej zadaniami związanymi ze znajomością tabliczki mnożenia. Podczas sprawdzania efektów ich pracy przez Komisję uczestnicy zajęć rozwiązywali w grupach łamigłówki matematyczne.

Większość uczniów poradziła sobie znakomicie, a ci, którzy zadania wykonali bezbłędnie otrzymali odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

 

Beata Świderska