Szanowni Państwo Rodzice,

uprzejmie informujemy, że dnia 02.03.2020 r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej odbedzie się zebranie informacyjne dla rodziców przyszłorocznych klas I i oddziałów przedszkolnych.

Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek 27.01  od godz. 9 w sali gimnastycznej rozbrzmiewała muzyka. W tym dniu odbywał się Bal Karnawałowy w stylu Disco, który poprowadziła niezastąpiona p. Patrycja Lipińska.

Rodzice zadbali o wspaniałą dekorację, która nawiązywała do tematyki balu. Dzieci w trzech turach bawiły się do muzyki disco. Nie mogło zabraknąć popularnych tańców jak, kaczuszki czy makarena. Podczas imprezy odbywały się liczne konkursy, które umilały taneczne chwile i dawały trochę wytchnienia zmęczonym nogom. Chętni mieli możliwość wykonania zdjęć w balowej stylizacji.

Wszystkie  siódme klasy wybrały się 28 stycznia na przedstawienie teatralne " Kamienie na szaniec". Twórcą spektaklu był  Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Uczniowie poznali historię Alka, Rudego, Zośki i innych bohaterów z pokolenia kolumbów, którzy myli zmuszeni żyć w czasie II wojny światowej i walczyć o Polskę. W spektaklu lekcja historii, przeplatała się z opowieścią o miłości, patriotyzmie i przyjaźni.

Bożena Szpunar - Zdrojek

Tytułowa marimba jest podobna do ksylofonu. Pochodzi z Afryki, skąd powędrowała do Ameryki Południowej, gdzie została popularnym instrumentem ludowym. Dziś często wykorzystywana jest w mniejszych zespołach instrumentalnych, co pozwala podkreślić specyfikę jej brzmienia.

            W czwartek 23 stycznia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w kolejnym koncercie z cyklu „Poranki Muzyczne”. Tym razem odwiedzili siedzibę szkoły muzycznej przy ul. Namysłowskiej, gdzie odbyło się widowisko zatytułowane „Zagraj ze mną na marimbie”.

            Koncert rozpoczęła batucada (odmiana samby) w brawurowym wykonaniu zespołu Marimbaki, którego członkami są uczniowie szkoły muzycznej. Utwór wykonany na różnego rodzaju bębnach wprowadził słuchaczy w karnawałowy nastrój. Następnie zaprezentowane zostały poszczególne instrumenty perkusyjne, na których grali młodzi artyści. Były to m.in. wibrafon, ksylofon, marimba, bębny, kotły symfoniczne i wiele innych. Dzieci miały też okazję do wysłuchania „Hejnału” Angelo Giraldino zagranego na kotłach symfonicznych z akompaniamentem fortepianu, na którym grała profesor Elżbieta Siczek.