„Z okazji trwającego karnawału na zajęciach świetlicowych, dnia 08/02/2021r. odbył się bal klasy IA.

Radosnym pląsom i okrzykom nie było końca. Podczas imprezy odbyły się liczne konkursy, w tym również taneczne zajęcia Just Dance. Dzieci z zaangażowaniem zaprezentowały swoje barwne i oryginalne stroje. Uśmiechom nie było końca”.

Magdalena Kurpiarz-Ładzińska

 

„Jeśli nie umiesz latać, biegnij.
 Jeśli nie umiesz biegać, chodź.
Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się.
 Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.”
 – Martin Luther King


Zajęcia sportowe z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym są bardzo ważnym elementem edukacji fizycznej. Aktywność fizyczna umożliwia dzieciom przyjemne spędzenie czasu i pozwala na rozwój wzajemnych kontaktów rówieśniczych. Przemyślane i odpowiednio przeprowadzone zajęcia gimnastyczne są ważnym środkiem oddziaływania wychowawczego ale również zdrowotnego. Poprzez gry i zabawy ruchowe, a także typowe ćwiczenia korekcyjne dzieci przyswajają prawidłowe nawyki zdrowotne oraz dobrze się bawią.

Uczniowie klasy 1A uwielbiają ruch zarówno na świeżym powietrzu, korzystając z boisk szkolnych jak również spędzając aktywnie czas podczas lekcji wychowania fizycznego na sali gimnastycznej. Ćwiczenia odbywają się z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu sportowego: piłki, szarfy, woreczki, skakanki, hula – hop itp.

Sport jest nie tylko aktywnością fizyczną, ale również walką z własnymi słabościami i pokonywaniem ich. Sport jest również sposobem na rozładowanie negatywnej energii, ale również sposobem na fajną zabawę.

Izabela Radziszewska z klasą 1A

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty. W ramach tej akcji przez najbliższy tydzień w klasach IV - VIII będą prowadzone lekcje informatyki na temat bezpieczeństwa w sieci oraz konkurs (regulamin poniżej).

Zachęcam wszystkich uczniów do aktywnego włączenia się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

Agnieszka Jakubowska

Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie dla klas IV - VIII.

CELE KONKURSU:
• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
• Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
• Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
• Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:
• Praca wykonana samodzielnie w oparciu o m. in. treści zamieszczone na DBI i inne wskazane na tym portalu.
• format projektu graficznego (plakatu) A3 lub A4 wykonany dowolną techniką (tradycyjny lub wykonany za pomocą programów komputerowych) z hasłem 17. edycji „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”.
• Prace konkursowe tj. projekt graficzny (plakat) należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Termin składania prac: do 19 lutego 2021 r. (piątek).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
• Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Wyniki konkursu będą dostępne na stronie internetowej szkoły.
• Osoby udostępniające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

KRYTERIA OCENY PRACY:
Zgodność z tematem.
• Estetyka wykonania.
• Pomysłowość.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcam Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

Agnieszka Jakubowska

O tym, że babcia i dziadek odgrywają niezwykłą rolę w życiu wnucząt, nikogo nie trzeba przekonywać. Bo kto najlepiej pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? 

21 oraz 22 stycznia to dni, kiedy szczególnie ciepło myślimy o naszych Babciach i Dziadkach. To okazja, aby podziękować im za okazywaną miłość, zrozumienie i opiekę.  Szczególnym dowodem miłości i bliskości wnucząt były własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, które uczniowie klasy II A przygotowali dla swoich babć i dziadków. 

Babciu, Dziadku żyjcie nam 100 lat!

 Aleksandra Sztal