Podsumowując 1 edycję „Kulturalnej Stodziesiątki”, w ramach której obchodziliśmy akcję „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Międzynarodowy Dzień Teatru, chciałabym serdecznie podziękować za ogromne zaangażowanie naszych polonistek - p. Judycie Szadkowskiej i p. Katarzynie Godziebiewskiej oraz p. Annie Kossakowskiej za dekorację i przepiękne prezenty dla naszych gości, w które pani Ania włożyła całe serce.  Dzięki ich działaniom uczniowie i ich rodzice, a także nauczyciele i pracownicy szkoły w dniach 4-7 kwietnia mogli spotkać się z ludźmi kultury, ale też oglądać siebie nawzajem w przedstawieniach teatralnych.
Mam nadzieję, że „Kulturalna Stodziesiątka” na stałe wpisze się w tradycję Szkoły Podstawowej nr 110.

Sylwia Murawska-Oleksińska
dyrektor szkoły

 

W naszej szkole w dniach 4-7 kwietnia po raz pierwszy obchodziliśmy Dni Kultury pod hasłem „Kulturalna Stodziesiątka”, w ramach których świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru oraz Dzień Solidarności z Ukrainą, wzięliśmy udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, a także wysłuchaliśmy pięknych koncertów.

Obchody te uświetnili swoją obecnością znamienici Goście – przedstawiciele świata teatru, telewizji, literatury, muzyki, sztuki, a także osoby współpracujące z naszą szkołą. Wśród nich znaleźli się: Maciej Orłoś, Monika Szczepańska, Paweł Beręsewicz, Radosław Świderski wraz z synem, Marek Snycerski, Tadeusz Dębski, Grzegorz Czornij oraz Artur Barciś. Towarzyszyła nam również Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy – pani Izabela Ziątek.

W uroczystościach wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły. W ciepłej, przyjaznej atmosferze wysłuchaliśmy fragmentów wielu utworów literackich czytanych przez naszych Gości oraz społeczność szkolną, a także obejrzeliśmy przedstawienia teatralne młodszych oraz starszych dzieci. Wielu wzruszeń dostarczyły nam koncerty muzyczne. Wspólnie śpiewaliśmy największe przeboje Dżemu, Czesława Niemena, a z najmłodszymi uczniami wykonaliśmy piosenki „Hej sokoły!” i „Podaj rękę Ukrainie”. Z wielką powagą wysłuchaliśmy hymnu ukraińskiego zaśpiewanego przez dzieci z Ukrainy oraz koncertu skrzypcowego. Poznaliśmy tajniki sztuki malarskiej, aktorskiej, pisarskiej.
Obchody Dni Kultury spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów i nauczycieli. Dało nam to impuls do wpisania ich w tradycję naszej szkoły.

Judyta Szadkowska
Katarzyna Godziebiewska

Z ogromną radością i dumą informujemy, że w ogólnopolskich finałach konkursu informatycznego InstaLogik dwoje uczniów z naszej szkoły wywalczyło wysokie wyróżnienia i otrzymało tytuł:

Laureata II miejsca na szczeblu ogólnopolskim

Kinga Deptuła, uczennica klasy VIIIB

oraz

Finalisty na szczeblu ogólnopolskim

Piotr Giel, uczeń klasy VIIIA


Gratulujemy!


Czy możemy żyć bez wody?
Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w wykonanie plakatów i gazetki szkolnej promującej oszczędne gospodarowanie wodą. Klasy czwarte biorą udział w projekcie Ogarnij Inżynierię - moduł Tajemnice Zielonych Dachów, które tworzymy przy okazji lekcji przyrody. Zielone dachy pozwalają na przejściowe retencjonowanie wody opadowej. Dzięki pokryciu dachów roślinnością zaoszczędza się obecnie około 90 mln litrów wody opadowej, co jest równe rocznemu zużyciu wody przez ok. tysiąc Polaków (250 l/dobę). Pamiętajmy. Bez wody nie ma życia!


Opracowała Beata Bartczak