Już od marca 2022r. omawialiśmy tematykę Przedwiośnia w poezji, opowiadaniach, pogadankach i ilustracjach oraz prezentacjach, w tym „Zwiastunów wiosny”.  Przed naszą klasą wisi wykonana przez panie z klasy I b gazetka ukazująca rośliny chronione wraz z zagadkami. W klasie uczniowie z entuzjazmem  rozwiązywali zagadki przyrodnicze. Dotyczyły one też wody potrzebnej ludziom, zwierzętom i roślinom. Drugi miesiąc obserwujemy zmieniającą się przyrodę. W domu wszyscy hodowali cebulę i robili zdjęcia z upraw w ramach: „Jestem przyjacielem przyrody”. Witaliśmy wiosnę przy wierszach m. in. Małgorzaty Strzałkowskiej: „Wiosna”, M. Przewoźniaka: „Prima aprilis” . Każdy już wie dlaczego należy dbać o porządek w naturalnym środowisku. Umiemy już rozpoznawać  odgłosy ptaków i zwierząt. W klasie jest ubrana w kolorową krepinę postać pani Wiosny.   

    Dzieci  z ożywieniem śpiewają piosenki o wiośnie: „Idzie wiosna” , „Marzec  kucharz”  oraz „Pisanki”.  W tygodniu przedświątecznym przez 3 dni mówimy o przygotowaniach do świąt. Rozmawialiśmy  na temat wysłuchanego tekstu ks. Jana Twardowskiego: „Wesołe jajko”. Uczniowie poznali pisanki, kraszanki, skrobanki oraz jajka z duszą. Pani pokazała zdjęcia z wycieczki z Łowicza ukazujące stroje ludowe oraz wycinanki i kraszanki.

    Wszyscy w I B znają zwyczaje związane z Wielkanocą. Takim zwyczajem jest spełnianie życzeń przez wielkanocnego zajączka.  W środę na lekcjach był dzień przedświąteczny. Wszyscy z olbrzymim natchnieniem malowali otrzymane w prezencie dla Rodzin ażurowe pisanki oraz koguty. Prawdziwi artyści wykonali też zajączki wielkanocne. Po tych przeżyciach z utęsknieniem wszyscy czekają na święta w swoich rodzinach. Dzieci mają za zadanie podpatrywać potrawy święcone w koszyczkach wielkanocnych oraz wystrój koszyczków.  Znają już tajemnice baranka z chorągiewką.

Opracowały:

wychowawczyni klasy IB: Halina Olesiejuk  i pani wspomagająca: Agnieszka Majewska

 

 

 

 

 

 

 

  

Uczniowie klas  I- III mają za sobą zmagania konkursowe, przede wszystkim matematyczne.

    Drugie i trzecie klasy mogły wziąć udział w „Kangurze”- międzynarodowym konkursie matematycznym.  Aż  14 uczniów klas drugich zgłosiło się do „Żaczka’. Na pamiątkę otrzymali zaplątanego kangurka.

    Kolejnym konkursem matematycznym była Mała Olimpiada Matematyczna dla uczniów klas trzecich. Z ośmiorga uczniów aż sześcioro zakwalifikowało się do etapu dzielnicowego. Pod koniec miesiąca młodzi matematycy pojadą do innej białołęckiej szkoły, żeby rozwiązywać jeszcze trudniejsze zadania matematyczne.

Dużym powodzeniem cieszył się ogólnopolski konkurs matematyczny  „ Puchacz Piotr”, do którego przystąpiło 31 uczniów klas młodszych. Organizatorem konkursu jest MathRiders, który zachęca do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności oraz rozwijania nawyku twórczego i logicznego myślenia.

    Ostatnim ogólnopolskim konkursem był „Synapsik MEN”, do którego przystąpiło  21 uczniów z klas pierwszych i drugich. Sprawdzali swoją wiedzę w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz wiedzy z języka angielskiego.

A teraz odpoczywamy i czekamy na wyniki wszystkich konkursów.

Trzymamy kciuki za przyszłych laureatów!

Dziękujemy za udział !   Rodzicom i nauczycielom dziękujemy za pomoc w przygotowaniach!

 

                                                                                              Koordynator szkolny  konkursów

                                                                                                                             Iwona Tolak

Ewelina Brzezińska

 

 

 

 
   

 

 

Na początku marca uczniowie klasy 3b i 3c na lekcjach języka angielskiego wykonały projekty przestrzenne zatytułowane My town.  Pracując w grupach, uczniowie mieli okazję wykazać się pomysłowością oraz umiejętnościami językowymi.

Katarzyna Falkowska

  

 

 

 

 

Podsumowując 1 edycję „Kulturalnej Stodziesiątki”, w ramach której obchodziliśmy akcję „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Międzynarodowy Dzień Teatru, chciałabym serdecznie podziękować za ogromne zaangażowanie naszych polonistek - p. Judycie Szadkowskiej i p. Katarzynie Godziebiewskiej oraz p. Annie Kossakowskiej za dekorację i przepiękne prezenty dla naszych gości, w które pani Ania włożyła całe serce.  Dzięki ich działaniom uczniowie i ich rodzice, a także nauczyciele i pracownicy szkoły w dniach 4-7 kwietnia mogli spotkać się z ludźmi kultury, ale też oglądać siebie nawzajem w przedstawieniach teatralnych.
Mam nadzieję, że „Kulturalna Stodziesiątka” na stałe wpisze się w tradycję Szkoły Podstawowej nr 110.

Sylwia Murawska-Oleksińska
dyrektor szkoły