Zachęcam uczniów naszej szkoły do udziału w targach szkół ponadpodstawowych, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki, wejście od ul. Marszałkowskiej, dla uczniów szkół podstawowych, w dniu 5 i 6 marca 2019 (wtorek i środa) w godzinach od 9.00 do 18.00. W tych dniach o godzinie 9.00 i 10.10 będą spotkania z ekspertami OKE na temat egzaminu ośmioklasisty z matematyki i języka polskiego. Ponadto sobota, 9 marca, będzie dniem odwiedzin rodzinnych, w godzinach od 9.00 do 15.00.
W ramach Miasteczka zawodów promowane jest szkolnictwo zawodowe. Co roku na Salonie dla młodzieży funkcjonuje punkt konsultacyjny prowadzony przez doradców zawodowych. Można w nim porozmawiać o swoich zainteresowaniach i o wyborze swojej dalszej ścieżki kształcenia.
Zainteresowanych zapraszam na stronę internetową:
http://salon.perspektywy.pl/2019/prezentacje-liceow-i-technikow

Karolina Jurys

 

Zapraszamy uczniów klas VI-VII do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 21 przy ul. Marywilskiej 44, gab. 13 na zajęcia warsztatowe "Akademia Skutecznego Uczenia SIĘ" (cykl 12 spotkań).Termin zajęć: poniedziałki, w godz. 18.00-18.50. Planowany początek zajęć: 11 marca 2019 r. (po zebraniu się grupy). Prowadzące zajęcia: Anna Krawczyk-Serwatka, Magdalena Ostrowska.
Zgłoszenia: w sekretariacie Poradni, tel: 22 814 10 61/62/63 wew. 019

Szczegóły w Aktualnościach na stronie Poradni: http://pp-p.waw.pl/aktualnosci/

Karolina Jurys

Szanowni Państwo
Bardzo proszę o zgłaszanie na nowy rok szkolny dzieci do świetlicy. Należy pobrać nowy druk zgłoszenia ze strony, wydrukować potrzebną ilość upoważnień (jedno upoważnienie na jednego odbierającego) i złożyć
w sekretariacie bądź w świetlicy do końca lutego 2019 roku.
Z wyrazami szacunku
Katarzyna Brzezińska - kierownik świetlicy.

 

Samorząd uczniowski zaprasza do stworzenia nowego logo SP 110. Wszystich chętnych zapraszamy do stworzenia grafiki w dowolnej formie (odręczny rysunek , grafika komputerowa) i złożenie do przedstawicieli samorządu uczniowskiego : Piotr Strefner, Michał Jeżewski , Beata Bartczak do dnia 28.02.2019.

Liczy się przede wszystkim pomysł ! Projekt będzie później zmodyfikowany przez profesjonalnego grafika, także zapraszamy do udziału wszystkich niezależnie od umiejętności malarskich.

 

Zwyczajem w naszej szkole jest coroczne przedstawienie Jasełek Bożonarodzeniowych. W tym roku, 17 stycznia, w dniu wigilii szkolnej, uczniowie klasy 6c pod opieką S. Rafaeli, wprowadzili nas w piękny czas Bożego Narodzenia. Przygotowana scenografia i życzliwa atmosfera towarzyszyła nam podczas oglądania Jasełek, które miały charakter tradycyjny połączony ze współczesnymi wątkami. Uczniowie-aktorzy utożsamiając się z odgrywanymi przez siebie rolami przybliżyli wydarzenia Betlejemskiej nocy towarzyszące narodzinom Dzieciątka.  

Pani Dyrektor podziękowała uczniom  za ich wkład w przygotowanie Jasełek i złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

Edyta  Leśniewska