Zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” 2019. Uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki. Siedmiu uczniów otrzymało wyróżnienia.  Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych) w kilkunastu krajach.

 

Straż Miejska zaprosiła wszystkich piątoklasistów, uczestniczących w konkursie „Ze Strażą Miejską bezpiecznie” na galę finałową do Teatru Kamienica.
Dzięki udziałowi w tym konkursie dzieci utrwaliły sobie wiedzę, która przyda im się w życiu z zakresu ruchu drogowego podczas jazdy na rowerze, udzielania pierwszej pomocy i ogólnej wiedzy dotyczącej bezpiecznego zachowania.

Dnia 14 maja klasa 5 D wraz wychowawcą, mimo deszczowej pogody,  wybrała się na wycieczkę do Zamku Królewskiego, aby odkryć tajemnice pisania bajek, poznać miejsce i okoliczności ich powstawania. Najbardziej znanym i lubianym poetą, który towarzyszył ostatniemu królowi Polski w obiadach czwartkowych,  był Ignacy Krasicki. Właśnie w Zamku Królewskim, podczas takich spotkań, gdzie zbierała się cała elita światłych ludzi, Krasicki mógł prezentować swoją twórczość. Pod patronatem Króla Augusta Poniatowskiego rozwijała się jego kariera.