Nasi uczniowie z klas 1pu i 4a , wykonując doświadczenia poznawali właściwości fizyczne gazów podczas warsztatów "(Nie)zwykłe powietrze".

        

To było  nasze drugie spotkanie z malarstwem w Zamku Królewskim.

W listopadzie 2022r. poznaliśmy obrazy malarza włoskiego  Bernardo Belotto zwanym Canaletto.

Artysta malował weduty z widokami Warszawy

W styczniu 2023 roku poznaliśmy życie i twórczość  Jana Matejki  wybitnego malarza historycznego.

Z  tej niezwykłej lekcji zapamiętaliśmy dużo informacji, którymi pragniemy się z Wami podzielić.


                                                                                                           Uczniowie klasy 3c

 

 

 

 

    6 grudnia 2022 roku w BOK-u przy ul. Głębockiej odbył się I Dzielnicowy Konkurs Tańca Sportowego Euforia 2022, który miał na celu przede wszystkim konfrontację artystycznych dokonań młodych adeptów sztuki tanecznej oraz integrację i animację społeczności wszystkich dzielnicowych szkół. Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Szkoła Podstawowa nr 368 im. Polskich Olimpijczyków, przy współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury.

Mieliśmy okazje podziwiać pomysłowe, różnorodne rozwiązania choreograficzne, kostiumowe i muzyczne. Poziom tancerzy był imponujący i bardzo wysoki.

 

Zwycięzcami z naszej szkoły w kategorii JUNIORZY MŁODSI zostali:

 

  • Maja Zygadło, Oliwia Czajkowska, Natalia Nowakowska, Zofia Tataj, Zofia Kałuska z kl. IV b jako zespół „Mikołajki” – II miejsce.
  • Amelia Kościołek, Oliwia Kościołek, Anna Giszczak, Urszula Giszczak z kl. III a, jako zespół „Mini Power” – II miejsce.
  • Jagoda Ciesielka, Alicja Liszewska z kl. III b, jako zespół „Besties” – III miejsce.

 

W Szkolnym Konkursie Tańca wzięły udział uczennice:

Apolonia Prokurat, Julia Jaroszewicz, Maria Raczkowska z kl. IV b, Dominika Rudnicka, Maja Krupa, Zofia Krośnicka, Natalia Bartnicka, Antonina Bułka, Hanna Rejer, Anna Sobczak, Kinga Dębowska, Zofia Madej, Julia Trynik-Nerkowska, Antonina Bowtruczuk z kl. IV c, Dominika Młynarska, Weronika Obidowska z kl. VII a.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji tańca !

 

K. Jurys

 

 

 

 

 

Wizyta w Cytadeli Warszawskiej

 

26 stycznia uczniowie klas: 7a, 8a i 4-6pu odwiedzili Cytadelę Warszawską. Zwiedzanie obiektu połączone było z warsztatami plastycznymi z okazji 160. rocznicy powstania styczniowego. Uczniowie poznali historię Cytadeli, okoliczności jej powstania i cel, jaki przyświecał rosyjskiemu zaborcy w jej budowie właśnie w tym miejscu Warszawy. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, w jaki sposób postępowano z więźniami politycznymi przebywającymi w X Pawilonie, obejrzeli pomieszczenia zajmowane przez skazańców, m.in. celę Romualda Traugutta – dyktatora powstania styczniowego. Przewodnik przebrany w „carski” mundur zademonstrował, jak wyglądało aresztowanie i przesłuchanie więźnia oraz finał procesu, którym była wywózka na Syberię. Uczniowie obejrzeli zgromadzone eksponaty, w tym oryginalne kowadło do zakuwania więźniów w kajdany.

Przy Bramie Straceń przedstawiciele naszych klas zapalili znicze i wszyscy minutą ciszy upamiętnili tych wszystkich, którzy stracili życie za swoją działalność narodowowyzwoleńczą.

W drugiej części wizyty w Cytadeli uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali i zaprezentowali prace związane tematycznie z historią walk Polaków o wolną Ojczyznę, w szczególności bohaterów powstania styczniowego. Warsztaty zakończyły się konkursem na najlepszą pracę, w którym pierwsze miejsce zajęła Jola Wilim, a drugie Wiktoria Bochenek – obie uczennice z klasy 8a.

Warto w tak ciekawy sposób poznawać historię naszego kraju, choć niejednokrotnie jest ona trudna i bolesna. Poznajemy przeszłość, by zrozumieć teraźniejszość i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

 

Beata Świderska

Kamila Jakubowska

Przemysław Niechcielski

 

  

 

Dla wielu Naszych uczniów Babcia i Dziadek to najbliższe i najważniejsze osoby w życiu. Nic zatem dziwnego, że daty 21 i 22 stycznia są w naszym kalendarzu niezwykle istotne. Uczniowie klas 1-3 zaprosili swoich ukochanych: Babcie i Dziadków na przedstawienie, które przygotowali wspólnie z wychowawczyniami.

Oczywiście wszyscy licznie przybyli i z uśmiechami podziwiali swoje wnuczęta w programie artystycznym, który wzbudził wiele radości.

Rozpromieniowane twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są to spotkania i jak ważni są dla nich wnuczęta..

Wszystkim obecnym i nieobecnym Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z przyjemnością cytujemy jedną z wielu pozytywnych opinii po występie naszych zdolnych Uczniów: "Naprawdę znakomite widowisko. Wielkie podziękowania dla całego grona pedagogicznego zaangażowanego w jego przygotowanie. Młodzi wykonawcy dostarczyli swoim babciom i dziadkom wiele radości i wzruszeń. Pokazali coś, co powinno charakteryzować współczesną szkołę, otwartość, inwencję, właściwie ukierunkowaną zadaniowość, a nie ciągłe wkuwanie oklepanych formułek. Duże brawa."