W tym roku nasza klasa z okazji Mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wzięła udział w akcji "Wirtualna choinka".

Celem akcji jest pomoc osobom najuboższym z rodzin województwa mazowieckiego. Opiera się na trzech filarach: zbiórce żywności na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, zakup prezentów dla dzieci i osób starszych i przekazaniu środków finansowych na zakup opału na okres zimowy.
Podopiecznymi Wirtualnej Choinki są seniorzy, rodziny wielodzietne, dzieci, osoby samotne.

Spośród wielu osób potrzebujących wybraliśmy dwie, które obdarowaliśmy prezentami. Za zgromadzone pieniązki zakupiliśmy kurtkę przejściową oraz polar dla chłopca o imieniu Krystian oraz koce dla rodziny z dziećmi. Nie obyło się bez prezentów dodatkowych, które zostały dołączone do paczek.

Udział w akcji, która otwiera serca i wywołuje uśmiechy na twarzy; sprawia, że słowa empatia, hojność i miłość nabierają jeszcze większego znaczenia był dla nas wielką lekcją życzliwości i niesienia pomocy potrzebującym.

Bardzo dziękuję Dzieciom oraz Rodzicom za pomysł i realizację tego przedsięwzięcia!

Wychowawczyni klasy
Agnieszka Jakubowska

 


„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, co prezenty ludziom rozdaje.”

 

Przez ostatni tydzień na zajęciach informatycznych w klasach V - VII tworzyliśmy świąteczne projekty w programie Scratch.

Podczas tworzenia projektów doskonaliliśmy poznane wcześniej polecenia i konstrukcje języka Scratch oraz użycie funkcji warunkowej.

W klasach V powstała animowana kartka świąteczna.

W klasach VI i VII gra świąteczna, w której duszek zbiera prezenty, a tym samym zdobywa punkty życząc wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT.


Oto przykłady projektów uczniowskich:

klasy V:

projekt_1

projekt_2

klasy VI - VII:

projekt_3

projekt_4

projekt_5

Zachęcamy do obejrzenia projektów!

 

Agnieszka Jakubowska

 

Aby tradycji stało się zadość, choć w niewielkim stopniu dzielimy się z seniorami namiastką świątecznej atmosfery. Tradycją naszej szkoły jest organizowane co roku w okresie przedświątecznym spotkanie dzieci z osobami starszymi, by złożyć życzenia, kartki świąteczne i wspólnie pośpiewać kolędy. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu pandemii tegoroczne życzenia zostały nagrane.

Chętni uczniowie nagrali życzenia w postaci wierszyków, piosenek i kolęd. Z zebranych zdjęć i nagrań wszystkich prac została utworzona prezentacja multimedialna. Prezentację udostępniono do obejrzenia pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami” oraz mieszkańcom Domu Opieki Dąbrówka przy ulicy Czeremchowej.  

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się i wzięli udział w tej inicjatywie. Efekty ich owocnej pracy umilą innym ten świąteczny czas. 
                    
Poniżej link do prezentacji: 
prezentacja

 

Katarzyna Krakowiak

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas I-III naszej szkoły, przystąpili do kolejnej edycji dzielnicowego konkursu recytatorskiego „Poezja Danuty Wawiłow”, którego organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Inspiracja” w Warszawie. W tym roku, w związku z zawieszeniem nauczania stacjonarnego, konkurs odbywał się w formie zdalnej. Niezmiennie jednak, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali wysoki poziom opanowania tekstu, poprawności i ekspresji wypowiedzi oraz kultury słowa. Decyzją szkolnej komisji konkursowej, do kolejnego etapu konkursu zostali wybrani najlepiej recytujący wiersze młodzi artyści: 

Wśród uczniów klas I:
Jakub Krzyścin, klasa I a, 
Martyna Zakrzewska, klasa I c
.

Wśród uczniów klas II:
Barbara Bober, klasa II a,
Julian Jurys, klasa II a
.

Wśród uczniów klas III:
Marta Smółkowska, klasa III a.

W zmaganiach konkursowych na szczeblu dzielnicowym wzięło udział wielu uczniów z warszawskich szkół, tym samym podnosząc poprzeczkę młodym recytującym artystom bardzo wysoko. Z tym większą  przyjemnością i dumą, przyjęliśmy wiadomość, że Jakub Krzyścin z klasy Ia zdobył 2 miejsce w kategorii uczestników klas II. Gratulujemy! 

Konkurs był świetną okazją do realizacji marzeń artystycznych uczniów i dał im możliwość autoprezentacji. Umożliwił dzieciom przeżywanie doznań artystycznych oraz uczył rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zachęcamy wszystkich do kontynuowania przygody z poezją i serdecznie zapraszamy na kolejne edycje konkursu.

W imieniu szkolnego zespołu konkursu, 
Aleksandra Sztal