Drodzy Rodzice,

Zachęcamy do udziału w głosowaniu na projekty złożone w budżecie obywatelskim. Potrwa ono do 23 września. Mieszkańcy Warszawy mogą wybierać najciekawsze pomysły spośród 113 zgłoszonych w Dzielnicy Białołęka i 101 zgłoszonych jako ogólnomiejskie. Te wybrane zostaną zrealizowane w 2020 roku.

Na przestrzeni ostatnich 5 lat na terenie Białołęki zrealizowaliśmy już ok. 180 projektów inwestycyjnych, społecznych, kulturalnych sportowych i edukacyjnych. Na realizację czeka kolejnych 40. Wszystkie projekty są pomysłami mieszkańców Warszawy, a w szczególności Białołęki, zgłoszonymi w kolejnych edycjach budżetu partycypacyjnego (obecnie: obywatelskiego). O ich wyborze również decydują mieszkańcy w corocznym głosowaniu. Wykonanie projektów finansowane jest z budżetu Dzielnicy, którego część oddana jest do dyspozycji mieszkańców pod nazwą budżet partycypacyjny, obecnie obywatelski.

Dnia 18 maja odbył się w naszej szkole festyn szkolny pod hasłem „Dzieci dla Niepodległej”. Choć pogoda nas nie rozpieszczała i ze względu na padający deszcz musieliśmy schować się w murach szkoły atrakcji nie brakowało.