W środę 25.09.2019 r. gościliśmy w naszej szkole  Pana Piotra Łubieńskiego ps. Andrzej.

Pan Piotr walczył w Powstaniu Warszawskim na Mokotowie jako żołnierz Armii Krajowej w pułku Baszta - batalion Karpaty. Po zakończeniu walk trafił do obozu koncentracyjnego Stutthof. Jest odznaczony m.in.  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Partyzanckim, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Oświęcimskim, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalami: Zwycięstwo i Wolność; Pro Memoria; Pro Patria, Złotą Odznaką Honorową Za Zasługi dla Warszawy.

 

Uczniowie klas V- VIII

 

  

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna akcja trwająca od 20 września  do 22 września odbywała się pod hasłem ,,Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy!”. W tym roku obchodzimy 26-lecie tej akcji. Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.

12 września 2019 r. o godz. 16:30 odbył się nasz klasowy piknik na boisku szkolnym. Celem naszego spotkania było przyjemne spędzenie czasu na wspólnej zabawie. Wcześniej razem ustaliliśmy, że każdy przyniesie jakieś przekąski, picie, koce piknikowe lub inne rzeczy przydatne na pikniku, jak np. gry. Wszyscy uczniowie przynieśli najróżniejsze przedmioty niezbędne do przygotowania tego wydarzenia.

17 września, w  80 rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, braliśmy udział w uroczystości pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Uroczystość dla warszawskich uczniów po raz kolejny zorganizował Związek Zawodowy” Solidarność”.

Uczniowie wysłuchali krótkiego rysu historycznego z tych okrutnych czasów oraz pieśni tamtego okresu.  Uroczystość zakończyła się zapaleniem zniczy i złożeniem kwiatów.