L.p.

Piłka nożna

maj 2019

Uczniowie klas IV – VI chcący wziąć udział w zawodach zgłaszają
się do nauczyciela organizującego turniej.

Terminy zawodów mogą ulec zmianie ze względu na organizację pracy szkoły.

W naszej szkole od kilku lat realizowane są zajęcia „otwarta sala”. Uczniowie podczas czwartej i piątej przerwy spędzają czas na zabawach i grach zespołowych w sali gimnastycznej. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort spędzania przerw w sali, został przygotowany grafik określający, które klasy wchodzą na poszczególne przerwy. Pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego uczniowie korzystają ze sprzętu sportowego przez siebie wybranego. Podczas zabaw w sali gimnastycznej największą popularnością cieszą się gry zespołowe: koszykówka, piłka ręczna, unihokej, siatkówka.

Od dwóch tygodni uczniowie podczas przerwy po piątej lekcji mają możliwość wyciszenia się i korzystają z zajęć relaksacji w siłowni. Uczą się prawidłowego oddychania i poznają elementy relaksacji Jacobsona i Schultza, towarzyszy im odpowiednio dobrana muzyka.

Bożena Szpunar-Zdrojek

Wrzesień był miesiącem obfitym w wydarzenia sportowe i sukcesy Naszych uczniów. Zmagania rozpoczęliśmy XXIII Olimpiadą Choszczówkową , w której jak co roku startowała bardzo duża liczba Naszych uczniów. Zdobyliśmy 6 medali ,w tym 2 złote, uczennicy klasy V Emilii Gerłowskiej oraz Julii Kaczmarczyk. Bardzo cieszy fakt, że wśród Naszych absolwentów było wielu wolontariuszy, którzy aktywnie działali nad organizacją imprezy pod nadzorem nauczyciela Naszej szkoły Michał Jeżewskiego, który był sędzią głównym zawodów. Dziękujemy za kolejną Olimpiadę i cieszymy się, że tak aktywnie możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

We wrześniu rozpoczęliśmy zmagania Warszawskiej Olimpiady Młodzieży indywidualnymi biegami przełajowymi w Parku Picassa. Michał Jeżewski oraz Piotr Strefner mieli pod opieką bardzo liczną reprezentację Naszej Szkoły. Najlepiej spisała się Izabela Kot, która po dramatycznym finiszu zajęła 4 miejsce i tym samym reprezentowała Naszą Szkołę na ½ Wojewódzkich finałach WOM. Iza uplasowała się na 57 miejscu na 180 dziewcząt z całej Warszawy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i sportowego zacięcia włożonego podczas zawodów.

Kolejną imprezą były Mistrzostwa Warszawy Szkół Podstawowych na ergometrze wioślarskim. Nasza szkoła zbierając doświadczenie podczas Wioślarskiego Tytana Warszawy z roku ubiegłego potwierdziła wysoką formę zajmując 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej warszawskich szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział w 12 uczniów i wszyscy zdobyli medale w swoich kategoriach. Jak widać wioślarstwo jest bardzo mocnym punktem Naszej szkoły i mamy nadzieje na kolejne sukcesy w nadchodzącym roku szkolnym.

Nauczyciele wychowania fizycznego

W dniu 12 grudnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XI dzielnicowym konkursie „Spartakiada zdrowia” zorganizowanym przez Szkołę  Podstawową nr 314. Uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych i wiedzowych. W ostatecznej klasyfikacji nasza szkoła zajęła piąte miejsce.

Skład drużyny: A. Krysik, M. Gawędzka, A. Nojszewska, D. Grochowski, A. Wlazło, J. Jaroszuk, J. Brzostek, K. Piraszewski, M. Zdrojek.

Opiekunowie: Piotr Strefner, Bożena Szpunar-Zdrojek