Uczniowie klasy 6 A w dniach od 06.05 (poniedziałek) do 10 maja (piątek) przebywali w miejscowości Krzyże (woj. warmińsko-mazurskie) w ramach tzw. Zielonej Szkoły. Zakres atrakcji czekających na uczniów był bardzo szeroki, każdego dnia odbywały się wycieczki krajoznawczo-historyczne.

 

Odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc w różnych zakątkach Warmii i Mazur, m. in.:  rekonstrukcję staropruskiego grodu (Iznota), średniowieczne zabytki Olsztyna (zamek) oraz planetarium, park linowy w Spychowie, leśną ścieżkę edukacyjną w okolicach leśniczówki Pranie. Szczególną wartością naszej kilkudniowej wprawy było z pewnością jej zróżnicowanie tematyczne. Oprócz pouczających wizyt w wymienionych miejscach, spędzaliśmy czas na relaksującym rejsie po Jeziorze Nidzkim, a także zajęciach survivalowych, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z praktycznymi zasadami radzenia sobie w warunkach dzikiej przyrody. Nie sposób wymienić wszystkich przeżytych przygód, jednak bez wątpienia nasz wspólny wyjazd możemy uznać za dobrze, wartościowo wykorzystany czas, pełen miłych wspomnień.
Uczniowie zachowywali się poprawnie, wykazując solidarność i kulturę osobistą.

Opracowała: Beata Bartczak
Izabela Pietrzak