W pierwszym półroczu nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach, w tym ogólnokrajowych. Pierwsze z nich odbyły się już w październiku 2018 i były to Ogólnopolskie Konkursy Polonistyczne „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”. Spośród piętnaściorga dzieci z klas II – III biorących udział w konkursach aż siedmioro zakwalifikowało się do drugiego etapu. W dniach 7-8 stycznia 2019 r. uczniowie pisali arcytrudne dyktando i musieli wykazać się wiedzą z szeroko pojętej poprawnej polszczyzny. Wyniki ich zmagań w drugiej turze poznamy na koniec lutego.
W listopadzie 2018 matematycy z klas młodszych stanęli w szranki z najlepszymi w tej dziedzinie uczniami z całej Polski. Grupa czternaściorga dzieci wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik matematyczny”. Miło nam poinformować, że pięcioro z nich otrzymało wyróżnienia na poziomie krajowym. Są to uczniowie klasy III a: Joachim Remiszewski i Ernest Kursa – wyróżnienia za bardzo dobry wynik oraz Małgosia Bielawska, Pola Lotko oraz Bartek Dzik – wyróżnienia za dobry wynik. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gratulujemy im serdecznie i życzymy sukcesów w przyszłości.

Koordynator szkolny konkursów,
Mariola Cabaj