PODSUMOWANIE PROJEKTÓW KLAS IV - VI
28 marzec 2018

W ramach obchodów dni patrona, zwanych w naszej szkole „Dniami Kazika”, odbyło się podsumowanie działań w ramach projektu „Mój świat wartości” oraz projektów przedmiotowych. Najlepsze prace projektowe mogli poznać wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W podróż do  starożytności zabrał nas Krzysztof Gauk z klasy VIB, który przedstawił ideał człowieka według filozofii antycznej. Występ zakończył konkluzją, że mimo upływu czasu, ideał „piękny i dobry” nie traci na aktualności.

W związku z Rokiem Ireny Sendlerowej, Amadeusz Wiśniewski z klasy VB przygotował poruszającą prezentację o życiu i działalności Matki Dzieci Holokaustu. Śledząc losy i bohaterską postawę pani Ireny, która narażała własne życie ratując żydowskie dzieci z warszawskiego getta, dowiedzieliśmy się również, jak skromną była osobą. Wiele lat po wojnie, gdy była  wielokrotnie honorowana,  podkreślała, że nie traktuje siebie jak bohaterki, bo robiła to, co należało robić, gdy życie innych jest zagrożone.

Podczas spotkania mieliśmy też okazje przypomnieć sobie sylwetki Wielkich Polaków: Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudskiego,  Marię Skłodowską – Curie, Ignacego Łukasiewicza, zaprezentowanych w pracach multimedialnych lub na plakatach.

Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja instrumentów muzycznych wykonywanych przez uczniów oraz obserwacja doświadczeń przyrodniczych prowadzonych przez naszych młodych naukowców.

Podczas prezentacji matematycznej o kolejności wykonywania działań, mogliśmy ocenić swoją sprawność w szybkim liczeniu.  A prezentacja o tradycjach wielkanocnych w języku angielskim była sprawdzianem poziomu znajomości tego języka.

Projekt z wychowania fizycznego o dyscyplinach sportu przybliżył nam różne dyscypliny sportowe i naszych mistrzów w różnych dziedzinach sportu. Z multimedialnej prezentacji o narciarstwie biegowym dowiedzieliśmy się o historii tej dyscypliny i zasadach uprawiania narciarstwa biegowego.

Na zakończenie wystąpień i prezentacji Pani Dyrektor Grażyna Zając pogratulowała uczniom wiedzy, pomysłów i umiejętności. Wręczyła też dyplomy za osiągnięcia w konkursach. Szczególne wyróżnienie i gratulacje otrzymali Amadeusz Wiśniewski z klasy VB oraz Krzysztof Gauk z klasy VIB za zaangażowanie w realizację wielu projektów i wysoki poziom ich wykonania.

Spotkanie było cennym doświadczeniem dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Nie tylko mogliśmy zaprezentować swoje dokonania, ale również uświadomić sobie, że świat wartości jest bardzo różnorodny, a niektóre wartości jak prawda, dobro i piękno są ponadczasowe.

Uczniowie i Nauczyciele