Wyniki ogólnopolskich konkursów polonistycznych
5 marzec 2018

W pierwszych dniach stycznia, grupa uczniów klas drugich i trzecich brała udział w drugim etapie ogólnopolskich konkursów polonistycznych „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”. Zadania, z którymi zmagały się dzieci były naprawdę bardzo trudne. Nie wszyscy (nawet dorośli) wiedzą, że jeśli nie lubimy „kaszy mannej i kiślu oraz kakaa”, a w dodatku „ubieramy” ciepły „swetr” przed wyjazdem do „Jabłonnej”  to na sukcesy liczyć nie możemy.

Tekst dyktanda również wymagał perfekcyjnej znajomości zasad ortograficznych. Bowiem obok  „chimerycznej Zosi, która truchtała wzdłuż korytarza”, „hycali Henio i Hubert przebrani za pół Holendrów”, a „humorzasta Ziuta narzekała na przebierańców”, którzy „wnet, ni stąd ni zowąd, ni z tego, ni z owego”, jako „rozhasana hałastra, wrzeszczeli wniebogłosy”.

Pomimo tak wysokiego poziomu nasi uczniowie sprawili się doskonale. Co prawda nikomu nie udało się zakwalifikować do finału, ale trzeba wiedzieć, że niektórym dzieciom zabrakło tylko 1 punktu! W konkursie poprawnej polszczyzny byli to:

Alicja Szulkowska z klasy Ib
Pola Lotko z klasy IIa
Joachim Remiszewski z klasy IIa

Natomiast w konkursie ortograficznym:

Aleksandra Woźniak z klasy IIa
Karolina Ceranka z klasy IIIb
Eryk Strączyński z klasy IIIb

Naszym dzieciom gratulujemy wiedzy i życzymy sukcesów w przyszłości.

Szkolny koordynator konkursów -
Mariola Cabaj