Sprawozdanie z Konkursu dzielnicowego dla uczniów klas trzecich
Sprawozdanie z Konkursu dzielnicowego dla uczniów klas trzecich "Piękna nasza Polska cała"
20 listopad 2017

W dniu 16 listopada 2017r. trzyosobowa drużyna trzecioklasistów z naszej szkoły pod opieką Haliny Olesiejuk uczestniczyła w konkursie dzielnicowym  w Szkole Podstawowej nr 355 przy ul. Ceramicznej 11. Szkołę reprezentowali: Kajetan Woźniak – III B, Joanna Rogowska – III C i Jan Budnicki – III d. Uczniowie byli przygotowani do konkursu przez wychowawczynie klas trzecich poprzez udział w wycieczce: ,,Spacerkiem po Warszawie”, pokazie medialnym: ,,Żółwik poznaje Polskę” oraz tematykę przyrodniczo-patriotyczną  poruszaną na zajęciach. Na podkreślenie zasługuje umiejętność pracy dzieci  w drużynie kilkuosobowej. Zespół z naszej szkoły nie zajął miejsc czołowych, ale wykazał się zaangażowaniem, myśleniem, spostrzegawczością, wiedzą w każdej dziedzinie oraz umiejętnością rozpoznawania sławnych Polaków po ich portretach i głosie. W quizie: ,,Jaka to melodia” nasi uczniowie świetnie pamiętali słowa pieśni patriotycznych, które śpiewali z okazji Święta Niepodległości, toteż rozpoznali je bez trudu i nie mogli się powstrzymać od zaśpiewania ich.  W czasie konkursu każdy zespół sprawdził swoją wiedzę z zakresu największych polskich miast, legend, rzek, regionów, symboli narodowych, świąt państwowych, znanych osobistości i innych dziedzin.

Przez cały czas trwania konkursu dzieci ładnie współpracowały z sobą w zespołach i z wielką aktywnością wykonywały wszystkie  zadania z różnych konkurencji o dosyć wysokim stopniu trudności.

Opracowała wychowawczyni klasy III d:
Halina Olesiejuk