Wysyłamy kartki do Powstańców
8 październik 2017

Nasza szkoła po raz kolejny  wzięła udział w akcji ,,Bohater ON”. Ideą przedsięwzięcia jest wysyłanie okolicznościowych kartek do uczestników Powstania Warszawskiego. Pierwsza taka akcja miała miejsce w 2014r. Ma ona przypominać nam wszystkim o tych, którzy walczyli o wolną Warszawę. Nasi nauczyciele opowiedzieli nam o postawie młodych ludzi, którzy przystąpili do Powstania.

Rozmawialiśmy też o wydarzeniach związanych z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Ze strony internetowej „www.bohateron” poznaliśmy losy i dramatyczne przeżycia wielu Powstańców. Pisaliśmy okolicznościowe kartki i listy z podziękowaniami do wybranego Powstańca.

Uważamy, że dzięki takiej akcji, możemy wiele nauczyć się z historii Polski oraz oddać hołd ludziom, którzy walczyli o naszą wolność.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji

Uczniowie i nauczyciele