OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY POLONISTYCZNE „Z ortografią na co dzień”, „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Serdecznie zapraszam dzieci z klas I - III do udziału w Ogólnopolskich Konkursach Polonistycznych "Z ortografią na co dzień" oraz "Z poprawną polszczyzną na co dzień".
Konkursy składają się z trzech etapów, z których pierwsze dwa odbywają się na terenie naszej szkoły:
„Z poprawną polszczyzną na co dzień”: I etap – 19 października 2018 r.; II etap – 7 stycznia 2019 r.
„Z ortografią na co dzień”: I etap – 22 października 2018 r.; II etap – 8 stycznia 2019 r.

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS SC. Zgodnie z regulaminem organizatora opłata konkursowa za uczennicę/ucznia wynosi 9 zł (dwa konkursy 18 zł).

TERMIN ZGŁOSZEŃ UPŁYWA 27 WRZEŚNIA 2018 r.
Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się i uiszczenie opłaty u wychowawców.

„Bezpieczeństwo drogowe na grafice komputerowej”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas VII do wzięcie udziału w konkursie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym pt. „Bezpieczeństwo drogowe na grafice komputerowej”, organizowanym przez Województwo Mazowieckie we współpracy z Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Celem konkursu jest:
1) aktywizacja młodzieży z terenu Mazowsza w zakresie:
– promowania dobrych nawyków uczestników ruchu drogowego,
– podnoszenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
– popularyzacji wiedzy o procesie zdobywania uprawnień do kierowania pojazdami;
2) podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i przepisów prawa regulujących tę dziedzinę.

Konkurs polega na przygotowaniu w wersji elektronicznej projektu graficznego – plakatu, który będzie związany z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szanowni Państwo Rodzice
Uprzejmie informujemy, iż od tego roku szkolnego decyzją Rady m.st. Warszawy kwota zwrotu za zniszczone lub niezwrócone podręczniki lub materiały zakupione w ramach dotacji docelowej będą wpłacane na wydzielony rachunek szkoły, a nie jak dotychczas na rachunek dochodów miasta.

Rachunek Szkoły Podstawowej nr 110

82 1030 1508 0000 0005 50174057

W rachunku należy podać informację – „za zniszczone podręczniki,  imię i nazwisko ucznia oraz klasę”.