Mazowiecki Konkurs Plastyczny „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA”

Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość zaprasza do udziału w Mazowieckim Konkursie Plastycznym „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA”.

Pisanka może być wykonana dowolną techniką - każdy uczestnik może zaprezentować tylko jedną pisankę. Prace zbiorowe nie będą oceniane.

Wszystkie prace muszą być umieszczone na podstawkach (pudełko, koszyczek, kieliszek itp.) umożliwiających ich prezentację oraz opisane. Informacja przymocowana do podstawki musi zawierać:
- imię, nazwisko, wiek! (nie klasa),
- nazwę i telefon placówki patronującej,
- imię i nazwisko opiekuna artystycznego.

Prace konkursowe wraz z podstawką i opisem prosimy przekazać nauczycielowi plastyki - Magdalenie Wrzesińskiej do dnia 13.03.2018 r.

Wyniki I etapu Warszawskiego Konkursu matematycznego „Z matematyką przez życie”

Dnia 8 lutego 2018 roku odbył się w naszej szkole
I etap Warszawskiego Konkursu matematycznego „Z matematyką przez życie”. W konkursie tym brali udział uczniowie klas 4, 5 i 6.

Z radością informujemy, że Krzysztof Piraszewski z kl. 5c zakwalifikował się do II etapu. Serdecznie Krzysiowi gratulujemy i trzymamy za niego kciuki 12 kwietnia.

Wyniki ogólnopolskich konkursów polonistycznych

W pierwszych dniach stycznia, grupa uczniów klas drugich i trzecich brała udział w drugim etapie ogólnopolskich konkursów polonistycznych „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”. Zadania, z którymi zmagały się dzieci były naprawdę bardzo trudne. Nie wszyscy (nawet dorośli) wiedzą, że jeśli nie lubimy „kaszy mannej i kiślu oraz kakaa”, a w dodatku „ubieramy” ciepły „swetr” przed wyjazdem do „Jabłonnej”  to na sukcesy liczyć nie możemy.

Tekst dyktanda również wymagał perfekcyjnej znajomości zasad ortograficznych. Bowiem obok  „chimerycznej Zosi, która truchtała wzdłuż korytarza”, „hycali Henio i Hubert przebrani za pół Holendrów”, a „humorzasta Ziuta narzekała na przebierańców”, którzy „wnet, ni stąd ni zowąd, ni z tego, ni z owego”, jako „rozhasana hałastra, wrzeszczeli wniebogłosy”.

Pomimo tak wysokiego poziomu nasi uczniowie sprawili się doskonale.