Aktualności

Patriotyczne śpiewanie
Patriotyczne śpiewanie

Szkolny konkurs pieśni patriotycznych odbył się 13 listopada i prowadzony był przez uczniów klasy IV c. Każda prezentowana piosenka poprzedzona była  komentarzem, który był jednocześnie krótkim opisem dziejów Polski.

Patriotyczne śpiewanie rozpoczęło się od wspólnego wykonania „Roty”. Potem uczniowie poszczególnych klas prezentowali przygotowane wcześniej utwory:

Klasa IV b - „Hej, hej ułani”,
Klasa VI b - „Pierwsza Kadrowa”,
Klasa IV c - „Przybyli ułani…”,
Klasa V c - „Piechota”,
Klasa IV d - „Wojenko, wojenko”,
Klasa V b - „Rozkwitały pąki białych róż”,
Klasa VI a - „Pieśń o Wodzu Miłym”,
Klasa V a - „O mój rozmarynie”,
Klasa IV a - „Pierwsza Brygada”.

Zajęcia pozalekcyjne
Zajęcia pozalekcyjne

informujemy, że zajęcia sportowe z piłki siatkowej dla klas V-VI od 14 listopada 2017 roku będą się odbywać w środy w godzinach 13.55-15.00.

Projekt o krajach anglojęzycznych
Projekt o krajach anglojęzycznych

W październiku klasy IV A i IV D przygotowały projekt o krajach anglojęzycznych. Celem projektu było zaprezentowanie czterech krajów anglojęzycznych (Nowa Zelandia, Irlandia, Kanada oraz Republika Południowej Afryki). Uczniowie podzieleni na grupy przygotowali prezentacje multimedialne bądź plakaty z opisem wylosowanego państwa. Prace zawierały informacje dotyczące: stolicy, dużych miast, populacji oraz ciekawostki. Grupy przygotowały również dodatkowe atrakcje w postaci poczęstunku: przysmaku charakterystycznego dla danego kraju i dodatkowych plakietek przedstawiających zwierzęta zamieszkujące wybrane państwo.