Aktualności

„Wielkanocna Akcja Paczka 2018”
„Wielkanocna Akcja Paczka 2018”

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Fundacją „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” organizuje pomoc świąteczną Polakom mieszkającym na Białorusi.

Zbieramy: chemię domową (proszki i płyny do prania, płukania i dezynfekujące, pasty do zębów, szampony, żele do mycia, mydła w płynie i w kostce, pianki do golenia, golarki, kosmetyki uniwersalne) oraz podstawowe medykamenty (witaminy, środki opatrunkowe, żele). Bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny). Doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą słodycze, przyprawy, kawa, herbata, kakao, olej, makaron, ryż, kasze, cukier oraz kalendarze na rok 2018, zwłaszcza te związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, a także z krajobrazami, historią.

Podróż do świata wartości”- III etap
Podróż do świata wartości”- III etap

Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej spotkały się na podsumowaniu trzeciej części projektu wychowawczo - edukacyjnego pt. „Podróż do świata wartości”.

Celem  nadrzędnym było ukazanie wartości rodziny w życiu osobistym i społecznym człowieka, poznanie genealogii swojej rodziny oraz wzmocnienie prawidłowych relacji dzieci z  rodziną.

Od początku grudnia uczniowie realizowali zadania związane z  rodziną. Celem tych wszystkich działań było również aktywne zaangażowanie rodziców w  działaniach  szkolnych.

Na tym etapie projektu wszyscy uczniowie wspólnie ze swoimi rodzicami wykonali przepiękne drzewa genealogiczne, albumy rodzinne, historyjki, które  podziwialiśmy na korytarzu szkolnym.

Projekt klasy VB „Pudełko z mitami”
Projekt klasy VB „Pudełko z mitami”

Są takie dni, gdy wstając rano do szkoły wiemy, że ten dzień będzie wyjątkowy. Do zajęć z języka polskiego, które miały być podsumowaniem naszych spotkań z bohaterami mitologicznymi,  przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu.

Każdy z nas od kilku dni przygotowywał się do zapowiedzianego przez naszą Panią projektu „Pudełko z mitami”. Podzieliliśmy się na grupy i przydzieliliśmy sobie zadania. Każdy z nas wybrał też postać mityczną, w którą chciał się wcielić. Rodzice również uczestniczyli w pracach, przygotowując nam przebranie lub pomagając w tworzeniu pudełka, wewnątrz którego znajdowało się wydarzenie mitologiczne i nasze pomoce dydaktyczne. Wśród pomocy znajdowały się m.in. kartki z wybranymi pojęciami związanymi z mitologią (postacie, ich atrybuty, cechy bohaterów, związki frazeologiczne itp.), zdjęcia i grafiki przedstawiające świat z wierzeń starożytnych Greków.