Aktualności

Konkurs Microphone Star 2018
Konkurs Microphone Star 2018

Nasza szkoła wzięła udział w międzyszkolnym konkursie piosenki anglojęzycznej Microphone Star 2018. Podczas szkolnych eliminacji 9 kwietnia wyłoniliśmy naszych reprezentantów:

Alicję Deptułę z klasy V b oraz Marię Dubaniewicz z klasy VI a.

Dziewczynki wzięły udział w przesłuchaniach 19 kwietnia, które odbyły się w Społecznej Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Lotników Amerykańskich. Decyzją komisji obie uczennice zakwalifikowały się do udziału w konkursie finałowym Microphone Star, który odbył się 14 maja 2018 w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej.

Karta rowerowa – egzamin
Karta rowerowa – egzamin

W dniu 14. maja 2018 r. odbył się egzamin teoretyczny (test) na kartę rowerową, do którego przystąpiło 78 uczniów z klas V i VI. Egzamin zdało 52 uczniów i będą oni mogli przystąpić do egzaminu praktycznego w dniu 28. maja 2018 r. (poniedziałek) o zmienionej godzinie – 10:30. Uczniowie w kilkunastoosobowych grupach będą proszeni po kolei z listy przez pedagoga szkolnego z zajęć lekcyjnych. Uczniowie, którzy zdadzą egzamin praktyczny będą proszeni o dostarczenie 1 zdjęcia legitymacyjnego do 5. czerwca 2018 r.

Życzymy powodzenia!

„Mocni w Emocjach – projekt profilaktyczny na Białołęce”
„Mocni w Emocjach – projekt profilaktyczny na Białołęce”

W okresie marzec-maj uczniowie z klas III - IV biorą udział w projekcie „Mocni w Emocjach - projekt profilaktyczny na Białołęce” finansowany z Urzędu Dzielnicy Białołęka M. St. Warszawy a zrealizowany przez Stowarzyszenie Strefa Wzrostu. W ramach projektu odbywa się 36 godzin warsztatów w klasach, spotkania indywidualne z wychowawcami tych klas oraz warsztaty dla rodziców. Celem projektu jest rozwój umiejętności nazywania, rozpoznawania i konstruktywnego wyrażania emocji oraz nabycie umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami, ze stresem oraz ze złością. Działania w projekcie rozwijają ważne kompetencje życiowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie