CAŁA SZKOŁA IDZIE

W roku szkolnym 2017/2018 pedagog szkolny proponuje udział w projekcie „Cała szkoła idzie”, którego celem jest włączanie się do różnych działań kulturalnych środowiska domowego i szkolnego, wzajemna integracja oraz miłe spędzanie wolnego czasu ze sobą członków rodzin.

W jaki sposób będziemy realizować projekt:

Z wyprzedzeniem będę informować Państwa rodziców, nauczycieli i uczniów o propozycji wspólnego wyjścia do miejsca publicznego, gdzie wstęp będzie bezpłatny (ewentualnie z darmowymi wejściówkami). Podawać będę dokładne dane na temat rodzaju wydarzenia kulturalnego, miejsca, terminu, godziny i w niektórych przypadkach będę podawać termin, do kiedy należy się zgłaszać, gdyż może być ograniczona liczba miejsc (w przypadku wejściówek).

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

nasza szkoła uczestniczy w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017r. pod hasłem

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program:
25-28.09.2017. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia
- w domu, w szkole.
29.09.2017. Egzaminy z tabliczki mnożenia:* Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
* W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY POLONISTYCZNE „Z ortografią na co dzień” ,   „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY POLONISTYCZNE „Z ortografią na co dzień” , „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Serdecznie zapraszam dzieci z klas I - III do udziału w Ogólnopolskich Konkursach Polonistycznych "Z ortografią na co dzień" oraz "Z poprawną polszczyzną na co dzień".

Konkursy składają się z trzech etapów, z których pierwsze dwa odbywają się na terenie naszej szkoły:
„Z poprawną polszczyzną na co dzień”: I etap – 23 października 2017r.;
II etap – 8 stycznia 2018r.
„Z ortografią na co dzień”: I etap – 24 października 2017r.;
II etap – 9 stycznia 2018r.

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS SC. Zgodnie z regulaminem organizatora opłata konkursowa za uczennicę/ucznia wynosi 9,50 zł (dwa konkursy 19 zł).

TERMIN ZGŁOSZEŃ UPŁYWA 27 WRZEŚNIA 2017r.
Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się i uiszczenie opłaty u wychowawców.