Aktualności

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

 

 

 

Z okazji
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
składamy najserdeczniejsze życzenia
całej społeczności szkolnej.

Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Dobrego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz radosnego Alleluja!

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz pracownicy szkoły.

Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego
Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego

26 marca odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" w kategorii kl. IV - VI. Z przyjemnością informuję, że naszą szkołę w eliminacjach dzielnicowych będą reprezentowały:

Lilia Nowicka z kl. IV b
Oliwia Pawłowska z kl. IV d
Martyna Siemek z kl. VI a

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy udanego występu podczas eliminacji dzielnicowych, które odbędą się 4 kwietnia w Białołęckim Ośrodku Kultury.

PODSUMOWANIE PROJEKTÓW KLAS IV - VI
PODSUMOWANIE PROJEKTÓW KLAS IV - VI

W ramach obchodów dni patrona, zwanych w naszej szkole „Dniami Kazika”, odbyło się podsumowanie działań w ramach projektu „Mój świat wartości” oraz projektów przedmiotowych. Najlepsze prace projektowe mogli poznać wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W podróż do  starożytności zabrał nas Krzysztof Gauk z klasy VIB, który przedstawił ideał człowieka według filozofii antycznej. Występ zakończył konkluzją, że mimo upływu czasu, ideał „piękny i dobry” nie traci na aktualności.

W związku z Rokiem Ireny Sendlerowej, Amadeusz Wiśniewski z klasy VB przygotował poruszającą prezentację o życiu i działalności Matki Dzieci Holokaustu. Śledząc losy i bohaterską postawę pani Ireny, która narażała własne życie ratując żydowskie dzieci z warszawskiego getta, dowiedzieliśmy się również, jak skromną była osobą.