Szkoła Podstawowa Nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie

Aktualności

Wyniki ogólnopolskich konkursów polonistycznych
Wyniki ogólnopolskich konkursów polonistycznych

W pierwszych dniach stycznia, grupa uczniów klas drugich i trzecich brała udział w drugim etapie ogólnopolskich konkursów polonistycznych „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”. Zadania, z którymi zmagały się dzieci były naprawdę bardzo trudne. Nie wszyscy (nawet dorośli) wiedzą, że jeśli nie lubimy „kaszy mannej i kiślu oraz kakaa”, a w dodatku „ubieramy” ciepły „swetr” przed wyjazdem do „Jabłonnej”  to na sukcesy liczyć nie możemy.

Tekst dyktanda również wymagał perfekcyjnej znajomości zasad ortograficznych. Bowiem obok  „chimerycznej Zosi, która truchtała wzdłuż korytarza”, „hycali Henio i Hubert przebrani za pół Holendrów”, a „humorzasta Ziuta narzekała na przebierańców”, którzy „wnet, ni stąd ni zowąd, ni z tego, ni z owego”, jako „rozhasana hałastra, wrzeszczeli wniebogłosy”.

Pomimo tak wysokiego poziomu nasi uczniowie sprawili się doskonale.

Rekolekcje Wielkopostne
Rekolekcje Wielkopostne

Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie,
informujemy, że w marcu odbędą się Rekolekcje Wielkopostne w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Klasyków 21/23.

Dnia 14.03.2018 r.
godz. 10.30 – klasy „0”, I, II, III
godz. 11.30 – klasy IV, V, VI

Dnia 15.03.2018 r.
godz. 8.30 – klasy VI
godz. 9.30 – klasy IV, V
godz. 11.00 – klasy „0”, I, II, III

Certyfikat Jakości Kształcenia Języków
Certyfikat Jakości Kształcenia Języków

W okresie zimowym obecnego roku szkolnego nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w programie Insta.Ling. Nauczycielki języka angielskiego regularnie korzystały z niego w pracy z uczniami wybranych klas 4-6, dzięki czemu udało nam się zdobyć Certyfikat Jakości Kształcenia Języków. Trzymamy kciuki za sukcesy w programie również w drugim semestrze.