Szkoła Podstawowa Nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie

Międzyszkolny konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas I –
Międzyszkolny konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas I – "My picture dictionary"

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I do konkursu!

Celem konkursu jest
– zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego
– rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci
–  zachęcanie do poznawania kultury i tradycji krajów anglojęzycznych.

Warunki uczestnictwa:
– konkurs przeznaczony jest dla uczniów I klas
– uczniowie wykonują indywidualnie i samodzielnie folder – słowniczek obrazkowy w formie książeczki zawierający 5 wybranych liter angielskiego alfabetu, do każdej litery po 5–6 obrazków

„Podróż do świata wartości”- IV etap projektu edukacyjnego

Dnia 09.03.2018 r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w apelu podsumowującym IV etap projektu edukacyjnego „Podróż do świata wartości”. Tematem przewodnim tego etapu była „Pomoc i współdziałanie”.

Na apelu zostały wymienione działania podejmowane przez uczniów wspólnie z wychowawcami w ramach projektu. Każda klasa wykonywała plakaty o pomaganiu i współpracy, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

Uczniowie klas trzecich samodzielnie napisali wiersze o pomaganiu, które odczytali podczas apelu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone Kalambury, które  polegały na prezentowaniu przez trzecioklasistów scenek o tematyce pomocy.

Konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”

Uczennice klasy 4b serdecznie zapraszają klasy I – III oraz IV – VI do wzięcia udziału w konkursie na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”.

Celem konkursu jest:
– rozwijanie zainteresowań plastycznych inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świąt Wielkanocnych,
– stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych,
– rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Zadaniem uczestników jest stworzenie Wielkanocnej Kartki. Dla najlepszych prac przewidziane są nagrody.

Prace plastyczne należy składać do Emilki Gerłowskiej, Magdaleny Jońskiej, Mai Smółkowskiej, Kingi Deptuły, Zuzanny Sitkiewicz, Zuzanny Jarnickiej z klasy 4b oraz p. Agnieszki Peryt do 25 marca.