Aktualności

KONKURS DZIELNICOWY BIAŁOŁĘCKIEGO TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ PT. „BIEG PO ZIELONĄ GAŁĄZKĘ”
KONKURS DZIELNICOWY BIAŁOŁĘCKIEGO TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ PT. „BIEG PO ZIELONĄ GAŁĄZKĘ”

KONKURS DZIELNICOWY BIAŁOŁĘCKIEGO TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ PT. „BIEG PO ZIELONĄ GAŁĄZKĘ” w roku szkolnym  2017/2018 – Zwycięstwo Szkoły Podstawowej nr 110 – I miejsce.

Organizatorem  konkursu dzielnicowego od 16 lat są nauczyciele ze Szkoły  Podstawowej nr 314 im. Przyjaciół Ziemi przy ul. Porajów 3  w  Warszawie. Turniej odbył się 23 kwietnia  2018 roku tuż po obchodach Dni Ziemi.

Celem Białołęckiego Turnieju Wiedzy Ekologicznej jest popularyzowanie treści i postaw proekologicznych wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a także stworzenie im  możliwości wykazania się posiadanymi umiejętnościami oraz wiedzą, wykorzystaniem wiedzy w praktyce. Etap szkolny wyłonił ze wszystkich trzecioklasistów 3 uczestników z wysoką sprawnością sportową oraz posiadających obszerną wiedzę przyrodniczą nie tylko z zakresu lasu. Do etapu dzielnicowego zakwalifikował się zespół z klasy trzeciej ,,d”: Gabriela Maliszewska, Mikołaj Kozłowski i Łukasz Paszkowski.

Szkolny konkurs plastyczny pt. „Plakat mówiący o wartościach”
Szkolny konkurs plastyczny pt. „Plakat mówiący o wartościach”

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Plakat mówiący o wartościach".

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy przedstawiającej pozytywne wartości, np. przyjaźń, miłość, patriotyzm, wolność, wiarę. Prace przekazane na konkurs mogą być wykonane samodzielnie lub wspólnie przez kilku uczniów Szkoły Podstawowej nr 110. Wymiary pracy nie powinny być mniejsze niż format A4, ani większe niż format B2. Plakaty można wykonać w dowolnej technice plastycznej.
Uczestnik lub uczestnicy mogą przekazać na konkurs tylko jedną pracę.

Każdą pracę należy podpisać na odwrocie. Podpis powinien zawierać: imię i nazwisko autora lub autorów pracy oraz klasę.

Pracę konkursową należy przekazać nauczycielowi plastyki - Magdalenie Wrzesińskiej do dnia 11.05.2018 r.

Wielka Zbiórka Książek 2018
Wielka Zbiórka Książek 2018

Zaczytana Sówko, Oczytany Puchaczu!

Serdecznie zachęcamy do udziału w IV edycji Wielkiej Zbiórki Książek,  która potrwa w naszej szkole do 15 maja 2018 roku.
Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych (0-100 lat), wydane po 2000 roku. Zebrane książki trafią do bibliotek dla małych i dużych Pacjentów.

Podarowane książki przekazujemy do Pani Jadzi.

Szkolne Koło Wolontariatu