Aktualności

Podróż do świata wartości”- III etap
Podróż do świata wartości”- III etap

Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej spotkały się na podsumowaniu trzeciej części projektu wychowawczo - edukacyjnego pt. „Podróż do świata wartości”.

Celem  nadrzędnym było ukazanie wartości rodziny w życiu osobistym i społecznym człowieka, poznanie genealogii swojej rodziny oraz wzmocnienie prawidłowych relacji dzieci z  rodziną.

Od początku grudnia uczniowie realizowali zadania związane z  rodziną. Celem tych wszystkich działań było również aktywne zaangażowanie rodziców w  działaniach  szkolnych.

Na tym etapie projektu wszyscy uczniowie wspólnie ze swoimi rodzicami wykonali przepiękne drzewa genealogiczne, albumy rodzinne, historyjki, które  podziwialiśmy na korytarzu szkolnym.

Projekt klasy VB „Pudełko z mitami”
Projekt klasy VB „Pudełko z mitami”

Są takie dni, gdy wstając rano do szkoły wiemy, że ten dzień będzie wyjątkowy. Do zajęć z języka polskiego, które miały być podsumowaniem naszych spotkań z bohaterami mitologicznymi,  przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu.

Każdy z nas od kilku dni przygotowywał się do zapowiedzianego przez naszą Panią projektu „Pudełko z mitami”. Podzieliliśmy się na grupy i przydzieliliśmy sobie zadania. Każdy z nas wybrał też postać mityczną, w którą chciał się wcielić. Rodzice również uczestniczyli w pracach, przygotowując nam przebranie lub pomagając w tworzeniu pudełka, wewnątrz którego znajdowało się wydarzenie mitologiczne i nasze pomoce dydaktyczne. Wśród pomocy znajdowały się m.in. kartki z wybranymi pojęciami związanymi z mitologią (postacie, ich atrybuty, cechy bohaterów, związki frazeologiczne itp.), zdjęcia i grafiki przedstawiające świat z wierzeń starożytnych Greków.

Miejski konkurs plastyczno - multimedialny
Miejski konkurs plastyczno - multimedialny "Za każdy kamień twój" X edycja

Szkoła Podstawowa nr 387 im. Szarych Szeregów w Warszawie zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI) do udziału w plastycznym lub multimedialnym konkursie. Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna lub komputerowa prezentacja o historii i Bohaterach Szarych Szeregów.

Regulamin konkursu: pobierz

Prace konkursowe wraz z kartą uczestnictwa należy przekazać nauczycielowi plastyki - Magdalenie Wrzesińskiej do dnia 15.03.2018 r.